Держбюджет України недоотримав 56 млрд грн, зокрема через зміцнення національної валюти – Мінфін
Доходи державного бюджету України за перші 11 місяців 2019 року становили 94,1% від запланованого показника, повідомили в Міністерстві фінансів.
У січні – листопаді 2019 року державний бюджет України недоотримав 56 млрд грн запланованих доходів. Про це свідчать дані (.xlsx) Держказначейської служби.
За даними Держказначейства, доходи держбюджету за перші 11 місяців 2019 року становили 94,1% від запланованого показника – надійшло 899,7 млрд грн, тоді як планували зібрати 955,7 млрд грн.
У макроекономічному огляді та прогнозі Міністерства фінансів України за січень – листопад 2019-го, опублікованому 26 грудня, указано, що на цей показник вплинула низка факторів, серед яких, крім зміцнення гривні, – зниження цін на природний газ, слабке зростання імпорту, падіння виробництва тютюнових виробів і звільнення від оподаткування ПДВ імпорту сонячних батарей, а також вітрогенераторів.
Водночас у Мінфіні зазначили, що в листопаді митниця перевиконала план із надходження платежів на 300 млн грн. Також відзначено позитивну тенденцію щодо сплати податку на прибуток підприємств і податку на доходи фізичних осіб – місячний розклад із надходження доходів від цих податків у листопаді перевиконано на 1,9 млрд грн і 100 млн грн відповідно.
За даними Мінфіну, тренд до зміцнення обмінного курсу гривні триває понад рік: середній обмінний курс гривні до долара США за січень – листопад 2019 року становив 26 грн/$ проти 27,1 грн/$ за відповідний період 2018 року.
На 26 грудня НБУ встановив курс 23,26 грн/$.
У Нацбанку заявляли, що зміцнення гривні – це "природний процес" за умови плаваючого курсоутворення.
Агентство Bloomberg 20 грудня повідомляло, що гривня у 2019 році стала лідером за темпами зміцнення у світі. Від початку року вона збільшилася на 19%.
24 грудня прем'єр-міністр України Олексій Гончарук заявив, що не вважає зміцнення гривні негативним явищем.
У коментарі виданню "ГОРДОН" голова Комітету економістів України Андрій Новак висловив думку, що 2020 року курс гривні, найімовірніше, буде падати, на це розраховують Нацбанк і уряд України.