Дубілет презентував дашборд про вплив карантину на економіку України

Дубілет: Ми створили дашборд, присвячений карантину та економіці України
Фото: Дмитро Дубілет / Facebook

В Україні створили дашборд, на якому можна відстежувати вплив карантину на економіку. Понад 30 показників оновлюють щодня/щотижня/щомісяця, повідомив колишній міністр Кабінету Міністрів України, співзасновник Monobank Дмитро Дубілет.

Колишній міністр Кабінету Міністрів України, співзасновник Monobank Дмитро Дубілет у Facebook повідомив про створення дашборда q.rating.zone про вплив карантину на економіку України. 

"Ми створили дашборд, присвячений карантину та економіці України. Це, мабуть, найбільш масштабний і докладний дашборд на цю тему. На ньому можна відстежувати вплив карантину на економіку – загалом понад 30 показників, які оновлюються щодня/щотижня/щомісяця", – повідомив він.

Під час створення інтекрактивної панелі, за словами колишнього чиновника, було використано показники, за якими можна оцінювати зміни стану захворюваності, міграційних і демографічних процесів, зайнятості, фінансів та торгівлі, а також бюджету і податків.

"Ми отримали офіційні дані з 1 жовтня 2019 року, додали до них зрозумілі візуалізації та об'єднали на одній сторінці. Тепер можна не гадати, а точно визначити, скільки українців повернулося до країни (463 тис. осіб), наскільки впав обсяг продажів взуття та одягу в магазинах (-98,6%), як змінюється кількість безробітних (431 тис. осіб) та яка з областей найменше втратила доходів до місцевого бюджету", – сказав ексміністр.

За прогнозами уряду України очікували, що ВВП України 2020 року впаде на 4,8%, інфляція становитеме 6,8%, а безробіття 9,4%. Згідно з прогнозом МВФ, ВВП упаде на 7,7%, зростання споживчих цін буде на рівні 4,5%, а безробіття 10,1%.

Згідно з прогнозом Національного банку України, економіка України 2020 року скоротиться на 5%, у 2021 році відновлювальне зростання становитиме 4,3%. Найвідчутнішим вплив падіння ВВП буде у другому кварталі 2020 року.

Наприкінці січня компанія Moody's Analytics прогнозувала, що епідемія коронавірусної інфекції може стати "чорним лебедем" для світової економіки і завдати більшої шкоди, ніж фінансова криза 2008–2009 років. Міжнародний валютний фонд прогнозує найгірші наслідки для світової економіки з 30-х років ХХ століття, заявила 9 квітня директорка-розпорядниця МВФ Крісталіна Георгієва. 27 березня вона сказала, що глобальна економічна криза, спричинена поширенням коронавірусу, уже почалася.

Спалах коронавірусної інфекції COVID-19 виник наприкінці 2019 року в Китаї. 11 березня Всесвітня організація охорони здоров'я оголосила поширення коронавірусу пандемією.

Станом на ранок 28 квітня в Україні коронавірус підтверджено в 9410 людей. Померло 239 осіб, а 992 вже одужали.