Економіст Новак: Шосте місце серед найнещасніших економік світу псує імідж України і впливає на інвестиційну привабливість G

Новак: "Індекс нещастя" вказує на те, що називається "купівельна спроможність" і "купівельна активність", – дуже важливі показники для інвесторів
Фото: Андрій Новак / Facebook

Поліпшити позиції України можна тільки постійно працюючи над підвищенням рівня життя людей та їхньої купівельної спроможності, заявив у коментарі виданню "ГОРДОН" глава Комітету економістів України Андрій Новак.

Високий темп інфляції, зростання тарифів та цін на всі товари й послуги призвели до того, що Україна опинилася шостою в рейтингу найнещасніших економік світу, зазначив у коментарі виданню "ГОРДОН" Андрій Новак.

"Індекс нещастя", який підраховує агентство Bloomberg, відображає, наскільки важким є соціальне і матеріальне становище населення. В України в рейтингу шосте місце. Це не дивно. У нас тільки офіційно 1,5 млн вимушених переселенців. За останні п'ять років гривня девальвувала у 3,5 раза, тарифи на енергоресурси зросли в 4–6 разів, відбулося значне зростання цін на всі без винятку товари та послуги, сумарна інфляція офіційно вища за 100%. Поєднання всіх цих чинників і призвело до того, що нашу економіку визнано однією з найнещасніших", – пояснив Новак

На його думку, така позиція в рейтингу може негативно вплинути на інвестиційну привабливість країни.

"Шосте місце в рейтингу псує імідж України і впливає на інвестиційну привабливість. Виникає негативне враження про Україну як у простих людей, які, наприклад, подорожують світом, так і в інвесторів. Цей індекс прямо вказує на те, що називається "купівельна спроможність" і "купівельна активність", – дуже важливі показники для потенційних інвесторів, які вказують, чи є на цьому ринку перспектива, чи можна мати тут необхідні обсяги продажів", – сказав економіст.

Він зазначив, що змінити стан справ в економіці і поліпшити позиції в рейтингу можна тільки постійно працюючи над підвищенням рівня життя людей.

"Зменшити негативний вплив на імідж України можна. Короткостроковий ефект дають досягнення в науці, технологіях, спорті. Постійний ефект дає лише поліпшення рівня життя людей та підвищення їхньої купівельної спроможності", – підкреслив співрозмовник.

Агентство Bloomberg опублікувало дані рейтингу "Індекс нещастя" (Misery Index), у якому Україна посіла шосте місце. Індекс є сумою безробіття та інфляції. Для України цей показник становив 17,3, хоча ще рік тому був на рівні 19,3. Перші п'ять місць рейтингу посіли Венесуела, Аргентина, ПАР, Туреччина і Греція.