Екс-топ-менеджери "ПриватБанку" покинули Україну
За даними видання ZN.UA, один з екс-власників "ПриватБанку" Ігор Коломойський вивіз до Великобританії всіх шістьох колишніх членів кредитного комітету банку.
Колишні топ-менеджери "ПриватБанку" покинули Україну й не збираються з'являтися у країні, ідеться в матеріалі видання ZN.UA.
"Чи давно топ-менеджмент банку, як і члени кредитного комітету, з'являлися на публіці, і коли востаннє їх бачили в Україні? За інформацією ZN.UA, їх у вітчизні давно немає, і з'являтися тут вони не планують. І що за члени кредитного комітету ходять на допити до Генеральної прокуратури України, до речі, теж незрозуміло, якщо всіх шістьох, за даними ZN.UA, екс-власник "ПриватБанку" відвіз із українських колоній у колонії британські", – пише видання.
За інформацією ZN.UA, 11 фігурантів кримінальних проваджень, пов'язаних із "ПриватБанком", оголосили в міжнародний розшук.
21 грудня 2016 року Фонд гарантування вкладів фізичних осіб підписав договір про продаж 100% акцій "ПриватБанку" Міністерству фінансів України.
5 червня Центр розслідування корупції та організованої злочинності OCCRP повідомив, що "ПриватБанк" протягом 2015–2016 років видав понад $1 млрд кредитів 28 харківським фірмам, які контролювали особи, пов'язані з екс-акціонером фінустанови Ігорем Коломойським.
9 червня Коломойський подав проти Національного банку України позов із вимогою розірвати договір поруки за кредитами націоналізованого "ПриватБанку".
Мінфін опублікував 2 липня лист колишніх ключових акціонерів "ПриватБанку" Коломойського та Геннадія Боголюбова до прем'єр-міністра Володимира Гройсмана із проханням націоналізувати банк, який датований 16 грудня 2016 року. У цьому листі вони зобов'язалися реструктуризувати кредити банку до 1 липня 2017 року. У разі реструктуризації до липня 75% кредитного портфеля фінустанови передбачали можливість пролонгації терміну реструктуризації низки кредитів до 1 січня 2018 року.
3 липня у НБУ заявили, що держава готується до юридичної процедури стягнення коштів через закінчення строку, до якого Коломойський і Боголюбов зобов'язалися реструктуризувати кредитний портфель "ПриватБанку". Цього ж дня генеральний прокурор Юрій Луценко повідомив, що Генеральна прокуратура України, НАБУ та Спеціалізована антикорупційна прокуратура розслідують кілька справ, пов'язаних із фінустановою.
4 липня голова правління "ПриватБанку" Олександр Шлапак, який подав у відставку, заявив, що відкрили кримінальне провадження щодо колишніх власників фінустанови.
6 липня в НАБУ повідомили, що провели у "ПриватБанку" обшуки в межах розслідування кримінального провадження за фактами можливого зловживання службовим становищем посадовими особами Національного банку України, а також розтрати коштів фінустанови її менеджментом та екс-власниками. Збитки, завдані державі, обчислюють у розмірі 116,8 млрд грн.