Фермери в Черкаській області поскаржилися на непрозорі земельні аукціони, які проводить місцевий Держгеокадастр
Головне управління Державного земельного кадастру в Черкаській області, яке очолює Ольга Залога, організовує земельні аукціони без оприлюднення інформації про час і місце проведення, стверджує троє місцевих керівників агрофірм, які спробували взяти участь у конкурсах на право оренди землі і не змогли потрапити до списку учасників торгів.
Троє фермерів із Черкащини поскаржилися на Головне управління Державного земельного кадастру через непрозорі, за їхніми словами, аукціони на землю. Про це написала місцева газета "Урожай Надросся" у Facebook.
Керівник компанії "Грім" Валентин Стрєльцов розповів виданню, що його договір на оренду 120 га землі в Маньківському районі закінчився минулого року, він подав заяву на продовження, але йому відмовляли з різних причин, і останнього разу він з'ясував, що орендувати землю можна тільки через аукціон. За користування ділянкою після закінчення строку договору керівника оштрафували, проте він усе одно вирішив узяти участь у торгах і щодня моніторив сайт Держгеокадастру, щоб не пропустити оголошення про аукціон. Але дізнався вже відразу про результати конкурсу – голова сільради повідомив йому, що за ці ділянки на рахунок надійшли гроші.
"На подальше звернення фермера щодо незрозумілої ситуації із аукціоном начальник Головного управління Держгеокадастру в Черкаській області Ольга Залога відповідала, що аукціон відбувся згідно зі всіма вимогами законодавства і що оголошення про торги оприлюднили на офіційному сайті ще 6 квітня. Однак ця ситуація обурила не лише фермера, а й депутатів Маньківської районної ради, тому вони написали звернення до всіх можливих інстанцій про порушення порядку організації земельного аукціону", – пише газета.
Стрєльцов подав на Головне управління Держгеокадастру в Черкаській області до суду і вимагає поновити договір оренди землі, де в нього росте урожай, а також визнати неправомірним аукціон, який, на його думку, Держгеокадастр провів "секретно".
На "таємний аукціон" в тій самій області поскаржився виданню директор фермерського господарства "Престиж Агролюкс" Олександр Пухир, він понад 10 років обробляв землю в Лисянському районі і теж не зміг потрапити на аукціон, тому що повідомлення про проведення торгів з'явилося на сайті, як він стверджує, за 15 хвилин після їх завершення.
"Ця ситуація дуже обурила фермерів, які прагнули чесно поборотись на аукціоні за землю. Тож через три дні після аукціону депутати Лисянської райради екстрено провели сесію. На ній затвердили звернення до усіх можливих органів, зокрема й до Звенигородської прокуратури, аби правоохоронні органи провели розслідування умов проведення аукціону", – пише "Урожай Надросся".
Третій фермер, власник господарства "Білецького" Григорій Білецький не потрапив на аукціон через те, що до Держгеокадастру нібито не надійшла його квитанція про сплату реєстраційного та гарантійного внесків, хоча раніше, за його словами, представник виконавця земельних торгів йому усно підтвердив, що з документами все гаразд. Видання пише, що за підсумками торгів сума, яку отримає місцева рада, буде меншою, ніж платив Білецький раніше, – переможець аукціону буде платити за 1 га 2654 грн, а Білецький оплачував оренду за ставкою 3511 грн за 1 га.