Fitch підтвердило рейтинг України з позитивним прогнозом

Fitch підтвердило кредитні рейтинги України
Фото: EPA

На думку аналітиків Fitch Ratings, Україна досягла значного прогресу "в отриманні законодавчого схвалення для низки реформ". Якщо їх буде реалізовано, то це може "усунути структурні недоліки, які впливають на перспективи зростання і якість інститутів в Україні".

Рейтингове агентство Fitch Ratings підтвердило довгострокові рейтинги дефолту емітента (РДЕ) України в іноземній і національній валюті на рівні B із позитивним прогнозом. Про це ідеться в повідомленні агентства, опублікованому 6 березня.

"Позитивний" прогноз відображає очікування Fitch, що продовження взаємодії [України] з МВФ у межах нової програми допоможе підтримати стійке зниження ризиків рефінансування завдяки полегшенню доступу до додаткового зовнішнього фінансування (офіційного і ринкового), зміцненню макрофінансової стабільності і стійкості бюджету", – ідеться в релізі Fitch.

На думку аналітиків агентства, Україна "досягла значного прогресу в отриманні законодавчого схвалення для низки реформ, які, якщо їх ефективно і надійно реалізують, могли б допомогти усунути структурні недоліки, що впливають на перспективи зростання і якість інститутів" у країні.

Політична ситуація в Україні, вважає Fitch, допомагає забезпечувати "поліпшену макроекономічну стабільність, підкріплену гнучкістю обмінного курсу, незалежністю Національного банку України і прихильністю його цільового рівня до інфляції (5% плюс або мінус 1% у 2020 році) та помірним фіскальним дисбалансом".

Fitch вважає, що перспективам зростання та інвестиціям в Україні можуть перешкодити проблеми з "адекватним і своєчасним проведенням реформ, верховенством права, корупцією і оподаткуванням".

Нинішній рейтинг на рівні B із позитивним прогнозом агентство Fitch встановило у вересні 2019 року, за підсумками виборів до Верховної Ради і призначенням "прозахідного уряду Олексія Гончарука".

Після відставки Гончарука 4 березня 2020-го американська фінансова компанія Morgan Stanley рекомендувала продавати українські облігації, побоюючись згортання реформ і співпраці з фінансовими організаціями, зокрема з МВФ.