Фонд гарантування вкладів висунув вимогу продовжити розслідування банкрутства банку "Хрещатик"
Вклади в банку тримало приблизно 304 тис. осіб, майже 99% із них одержало право на повну компенсацію з Фонду гарантування вкладів фізичних осіб, оскільки суми, які їм належали, не перевищували встановлених законом 200 тис. грн.
Фонд гарантування вкладів фізичних осіб (ФГВФО) оскаржив припинення розслідування за фактом завдання збитків державі посадовими особами Борщагівського хіміко-фармацевтичного заводу, пишуть "Українські новини".
Як зазначено у постанові Святошинського районного суду Києва, ФГВФО оскаржував закриття кримінального провадження слідчим Святошинського УП ГУНП. Скаргу фонду суд узяв до розгляду. За даними "Українських новин", у постанові йдеться саме про цю справу.
У квітні цього року "Обозреватель" повідомив, що напередодні банкрутства банку "Хрещатик" акціонерне товариство "НВЦ "Борщагівський хіміко-фармацевтичний завод" переказало понад 11 млн грн на рахунки 58 фізичних осіб – підприємців. Платежі було розбито на суми менші ніж 200 тис. грн, що в майбутньому давало можливість власникам рахунків претендувати на відшкодування коштів державою. За даними видання, яке посилається на матеріали суду, рахунки фізосіб було відкрито безпосередньо напередодні грошового переказу.
Портал Pharma писав, що, за даними слідства, платежі здійснювали із 17.26 до 00.00, тобто в неробочий час.
Банк "Хрещатик" було засновано 1993 року. За розміром загальних активів на 1 жовтня 2015 року він посідав 18-те місце серед 123 українських банків. Вклади в ньому тримало приблизно 304 тис. осіб, майже 99% із них одержало право на повну компенсацію з Фонду гарантування вкладів фізичних осіб, оскільки суми, які їм належали, не перевищували встановлених законом 200 тис. грн.
НБУ визнав "Хрещатик" неплатоспроможним 5 квітня 2016 року, того самого дня у фінансову установу було введено тимчасову адміністрацію.
20 липня 2017 року Вищий адміністративний суд України залишив без змін постанову Окружного адміністративного суду Києва від 19 січня 2017 року та постанову Київського апеляційного адміністративного суду від 20 квітня 2017 року. Суди констатували, що Національний банк України передчасно та необґрунтовано визнав банк "Хрещатик" неплатоспроможним.
7 грудня минулого року регулятор програв касацію у цій справі у Вищому адмінсуді.