Футболісти з Африки звинуватили клуб із Кропивницького в обмані із зарплатами
На думку тренера аматорського клубу "Олімпік" із Кропивницького Юрія Кєвліча, африканці, які скаржаться на невиплату заробленого, – слабкого рівня футболісти і не заслуговують навіть виданого їм екіпірування.
Понад 30 футболістів із Кот-д'Івуару, Гани, Гамбії, Буркіна-Фасо і Нігерії заявили на пресконференції, що в аматорському клубі "Олімпік" із Кропивницького їм не платять зарплати, незважаючи на підписані контракти. Про це 18 жовтня повідомляє "ВВС News Україна".
Іноземці стверджують, що в Україні "їм обіцяли зарплату, харчування, проживання, проте вони два роки не отримували грошей, а коли почали обурюватися, їм пригрозили депортацією".
"Олімпік" грає в аматорському чемпіонаті України. Африканці продемонстрували підписаний у травні 2019 року контракт, у якому зазначено, що 19-річний футболіст із Гани має отримувати в "Олімпіку" 4200 грн на місяць.
Обіцяної зарплати, за словами спортсменів, їм не платять, вони живуть завдяки грошам, які надсилають батьки.
Футболісти написали колективну заяву в поліцію і планують повідомити про ситуацію в дипломатичні представництва своїх країн.
Тренер "Олімпіка" Юрій Кєвліч заявив "theБабель", що його клуб нікому не платить зарплат, тому що має статус любительського.
"Ми аматорський клуб, не збиралися нікому платити зарплату, і нікому не платимо зарплату. Не треба видавати бажане за дійсне. Аматорський клуб не виплачує зарплати. Вони думали, що їм тут нададуть мільйонні контракти, як у "Манчестер Юнайтед"... Ми їм надали форму, екіпіровку, яких вони навіть не заслуговують. На виїздах ми їх годували, їм подобалося. А те, що вони зараз себе представляють жертвами й хочуть отримати статус біженця, так це теж дурневі зрозуміло, але у них це просто не вийде. А те, що вони слабкого рівня футболісти, чому вони не говорять про це?" – сказав тренер.
В Асоціації аматорського футболу України підтвердили, що аматорський клуб не має платити іноземцям зарплату, але має безоплатно надавати транспорт, харчування та житло на час змагань.
У міграційній службі України зазначили, що футболісти перебувають у країні законно – дозвіл на проживання їм видали на основі трудового договору з клубом.