Гетманцев: Можемо не слухати МВФ і збільшити ліміти по ФОПах, знизити податки. Але тоді утримання пенсіонерів ляже на плечі їхніх дітей G

Гетманцев: Ми повинні діяти в парадигмі прагматизму і компромісу
Фото: Danil Getmantsev / Facebook

Якщо Україна не позичить грошей на повернення вже взятих кредитів, країна підійде до дефолту, але все одно змушена буде повертати борги, заявив в інтерв'ю виданню "ГОРДОН" нардеп від "Слуги народу", голова парламентського комітету з питань фінансів, податкової та митної політики Данило Гетманцев.

Якщо українська влада знизить податки, це позначиться на пенсіонерах. Таку думку в інтерв'ю виданню "ГОРДОН" висловив нардеп від "Слуги народу", голова комітету Верховної Ради з питань фінансів, податкової та митної політики, доктор юридичних наук Данило Гетманцев.

"Коли ви стикаєтеся з величезним комплексом проблем, накопичених десятиліттями, ви перебуваєте у певних межах. Ми, звичайно, можемо не слухати МВФ (Міжнародний валютний фонд. – "ГОРДОН") і, наприклад, збільшити ліміти по ФОПах (фізична особа – підприємець. – "ГОРДОН"), знизити податки, скасувати єдиний соціальний внесок. Що може бути ліберальнішим, ніж знизити податковий тиск? Але тоді утримання пенсіонерів ляже на плечі їхніх дітей і онуків. Суспільство ухвалить це рішення?" – сказав він.

За словами нардепа, стратегія нинішньої влади у роботі із зовнішніми кредиторами "не передбачає різких рухів".

"Якщо ми не зможемо позичати гроші під погашення та обслуговування кредитів, які у нас уже є, підійдемо до дефолту, знецінимо гривню, обвалимо цінні папери. І однаково змушені будемо повертати борги, хай через якийсь час, як це було в Мексиці, Уругваї або інших країнах, які гралися в дефолт. Я вважаю, ми повинні діяти в парадигмі прагматизму і компромісу", – зазначив Гетманцев.

Він пояснив, що він має на увазі "компроміс між бізнесом, суспільством, державою та міжнародними кредиторами".

За даними Гетманцева, зараз в Україні 11,5 млн пенсіонерів і 18 млн працевлаштованих громадян.

Гетманцев: Хто мій політичний дах? Президент. Особисто. Читайте повну версію інтерв'ю

18 жовтня президент України Володимир Зеленський підписав закони щодо детінізації розрахунків у сфері торгівлі та послуг, які спрямовані на впровадження програмних реєстраторів розрахункових операцій та механізму кешбек.

Також він підписав указ №761/2019 "Про невідкладні заходи щодо забезпечення сприятливих умов для діяльності фізичних осіб – підприємців". Згідно з документом, Кабмін спільно з координаційною радою мають передбачити у проєкті закону введення дворічного мораторію на проведення перевірок фізичних осіб – підприємців щодо дотримання ними порядку застосування реєстраторів розрахункових операцій.

7 грудня 2019 року Україна і МВФ домовилися про нову програму співпраці терміном на три роки в розмірі 4 млрд спеціальних прав запозичення (приблизно $5,5 млрд).

За словами українського прем'єр-міністра Олексія Гончарука, домовленість МВФ щодо нової програми співпраці означає зростання економіки.