Гетманцев: Щоб у країні сплачували податки, необхідні і пряник, і батіг
В інтерв'ю виданню "ГОРДОН" нардеп від "Слуги народу", голова парламентського комітету з питань фінансів, податкової та митної політики, доктор юридичних наук Данило Гетманцев сказав, що закон про підвищення лімітів для фізосіб-підприємців стимулює сплату податків.
Стимулювати українців платити податки треба "і пряником, і батогом". Таку думку в інтерв'ю виданню "ГОРДОН" висловив нардеп від "Слуги народу", голова комітету Верховної Ради з питань фінансів, податкової та митної політики Данило Гетманцев.
"Якщо ви серйозно вважаєте, що податки коли-небудь будуть сплачувати добровільно – це ілюзія! Ми ж дорослі люди, не варто вірити казкам. Щоб у країні сплачували податки, необхідні і пряник, і батіг. І те, й інше є в законі №1210. До речі, критики закону навмисне замовчують саме про пряники в нових податкових змінах", – сказав нардеп.
Закон ухвалили у другому читанні й у цілому 16 січня, 11 лютого його передали на підпис президенту України Володимирові Зеленському. У документі враховано поправку про підвищення річних лімітів для фізичних осіб – підприємців (ФОП) першої – третьої груп до 1 млн грн, 5 млн грн і 7 млн грн.
"Поліпшення бізнес-клімату – це насамперед виведення його в білу з одночасним створенням податкових стимулів. Подивімося, що ми зробили з податком на прибуток, який так ненавидять прихильники податку на виведений капітал! Ми прибрали єдину й найбільшу проблему, пов'язану з податком на прибуток, – оподаткування реінвестицій. Що це означає? Якщо я заробляю 100 грн і купую на них обладнання, я це обладнання маю амортизувати п'ять років. Фактично це означає, що на прибуток – тобто на гроші, із яких уже сплатив податок, – я маю ще раз сплачувати податок, поступово переносячи вартість цього устаткування на готову продукцію", – пояснив Гетманцев.
Він назвав "величезним стимулом" дозвіл підприємствам, що мають річний обіг до 40 млн грн, не враховувати податкових різниць.
"Ми знизили штрафи на податкові накладні за ПДВ, ми – вперше за всю історію незалежності! – ввели реальну відповідальність держави перед платником податків. Наприклад, якщо держава ухвалює незаконне податкове повідомлення – вона порушує права платника податку і сплачує на його користь штраф у розмірі мінімальної зарплати", – зазначив нардеп.
Серед інших стимулів у законі Гетманцев також назвав скасування акта перевірки як підстави для відкриття кримінального провадження.
"Насправді їх (стимулів. – "ГОРДОН") в ухваленому документі величезна кількість – у законі понад 300 сторінок. Ми дійсно багато зробили для того, щоб платнику податків було комфортно, щоб процес спілкування з податковою був правильним, прозорим і зручним", – заявив нардеп.
Гетманцев: Збереження курсу гривні зараз не залежить ні від вас, ні від мене, ні від Нацбанку, ні від Мінфіну. Читайте повний текст інтерв'ю
16 січня Верховна Рада ухвалила супутній законопроєкт №1209-1, який також передбачає посилення контролю за сплатою податків.