Глава МВФ заявила про можливе повернення світової економіки до стану Великої депресії
Директорка-розпорядниця Міжнародного валютного фонду Крісталіна Георгієва заявила, що нове дослідження МВФ порівнює економіку з "бурхливими 1920-ми роками" і крахом ринку 1929 року та засвідчує, що така тенденція вже почалася.
Світова економіка ризикує повернутися до стану Великої депресії. Про це сказала директорка-розпорядниця Міжнародного валютного фонду Крісталіна Георгієва 17 січня у Вашингтоні, її виступ оприлюднено на каналі Інституту світової економіки Петерсона у YouTube.
Вона заявила, що нове дослідження МВФ порівнює економіку з "бурхливими 1920-ми роками" і крахом ринку 1929 року та засвідчує, що така тенденція вже почалася.
Георгієва зазначила, що нерівність між країнами впродовж останніх десятиліть скоротилася, але вона поглибилася всередині країн.
Також, за її словами, глобальна торгова система "потребує значного оновлення".
Великою депресією назвали світову економічну кризу, що почалася у 1929 році і тривала до 1939 року. Найсильніше вона торкнулася США, Канади, Великобританії, Німеччини і Франції. Найбільше під час Великої депресії постраждали промислові міста, в низці країн практично припинилося будівництво. Через скорочення платоспроможного попиту ціни на сільськогосподарську продукцію впали на 40–60%, а США охопило безробіття.