Глава МЗС Німеччини Маас: Ми не вважаємо "Північний потік – 2" політичним проектом
Міністр закордонних справ Німеччини Гайко Маас заявив, що після завершення будівництва "Північного потоку – 2" транзит російського газу через Україну має бути збережено.
Німеччина не вважає газопровід "Північний потік – 2" політичним проектом, сказав міністр закордонних справ Німеччини Гайко Маас на прес-конференції зі своїм українським колегою Павлом Клімкіним у Києві, повідомляє "Інтерфакс-Україна".
"Ми не вважаємо ["Північний потік – 2"] політичним проектом. У нього залучено багато європейських підприємств – не тільки з Німеччини", – зазначив він.
Маас додав, що після завершення будівництва "Північного потоку – 2" транзит російського газу через Україну має бути збережено. Міністр підкреслив, що Німеччина готова допомогти Україні через створення газового консорціуму з управління українською газотранспортною системою.
"У нас зараз є шість фірм, які оголосили про готовність брати участь у консорціумі", – розповів Маас.
За його словами, російська сторона запевнила, що транзит через Україну буде збережено.
"Північний потік – 2" – другий газопровід, який має зв'язати Росію з Німеччиною дном Балтійського моря. Протяжність маршруту – понад 1200 км, потужність нового трубопроводу становитиме 55 млрд м&³3; газу на рік. Вартість проекту – €9,5 млрд, його порівну фінансують російський "Газпром" і п'ять європейських компаній (німецькі Uniper і Wintershall, французька Engie, австрійська OMV і голландська Royal Dutch Shell).
Німеччина, Фінляндія і Швеція дозволили прокладати трубопровід через свою територію, Данія – ні. Оператор проекту запропонував прокласти трубопровід в обхід Данії.
Голова "Газпрому" Олексій Міллер заявив 30 грудня 2018 року, що постачання газу "Північним потоком – 2" мають розпочати 1 січня 2020 року.
Президент РФ Володимир Путін заявляв, що транзит російського газу через Україну буде збережено після відкриття газопроводу "Північний потік – 2", якщо це буде економічно вигідно. У "Нафтогазі" вважають, що "Газпром" не має наміру гарантувати транзит газу в Європу через українську ГТС після 2019 року.
Уряди України, Польщі, Угорщини, Молдови, Румунії, Чехії, Словаччини, Латвії, Литви та Естонії вважають "Північний потік – 2" загрозою для енергетичної безпеки Європи.
Після інциденту із захопленням російськими силовиками українських військових кораблів у Чорному морі в американському Держдепартаменті зазначили, що США будуть говорити з Євросоюзом про можливе закриття "Північного потоку – 2".