"Північний потік – 2" – не в інтересах Росії, але в інтересах людей, пов'язаних із Кремлем – екс-посол США в Україні

Гербст: "Північний потік – 2" – не в інтересах Росії
Фото: EPA

Якщо проект газопроводу "Північний потік – 2" відповідає лише інтересам людей, пов'язаних із Кремлем, то це – корупція, заявив колишній посол США в Україні Джон Гербст.

Газопровід "Північний потік – 2" будують не в інтересах Росії. Про це в ефірі каналу "Прямий" 15 січня заявив колишній посол США в Україні Джон Гербст.

"Північний потік – 2" – не в інтересах Росії. Напевно, ви знаєте про російський аналіз, який був на сайті "Сбербанка", і просто там сказали, що це не в інтересах Росії, але в інтересах людей, пов'язаних із Кремлем. Отже, це корупція", – сказав Гербст.

Відео: Телеканал Прямий / YouTube

Аналітики Sberbank CIB Олександр Фек і Ганна Котельникова, які зробили звіт про російські нафтогазові компанії, у травні 2018 року опублікували аналіз, згідно з яким основну вигоду від будівництва експортного газопроводу "Сила Сибіру" в Китай, а також "Північного потоку – 2" і "Турецького потоку" в Європу одержать компанії-підрядники, а не акціонери "Газпрому". На думку аналітиків, капіталовкладення в ці проекти "Газпрому" мають низьку рентабельність.

"Північний потік – 2" – другий газопровід, який має зв'язати Росію з Німеччиною дном Балтійського моря. Довжина маршруту – понад 1200 км, потужність нового трубопроводу становитиме 55 млрд м&³3; газу на рік. Вартість проекту – €9,5 млрд, його навпіл фінансують російський "Газпром" і п'ять європейських компаній (Engie, OMV, Royal Dutch Shell, Uniper і Wintershall).

Німеччина, Фінляндія і Швеція дозволили прокладати трубопровід через свою територію, Данія – ні. Оператор проекту запропонував прокласти трубопровід в обхід Данії.

Глава "Газпрому" Олексій Міллер заявив 30 грудня 2018 року, що постачання газу "Північним потоком – 2" мають почати 1 січня 2020 року.

Влада України, Польщі, Угорщини, Молдови, Румунії, Чехії, Словаччини, Латвії, Литви та Естонії вважає "Північний потік – 2" загрозою для енергетичної безпеки Європи.

Після інциденту із захопленням російськими силовиками українських військових кораблів у Чорному морі в американському Держдепартаменті зазначили, що США говоритимуть із Євросоюзом про ймовірне закриття "Північного потоку – 2".