Гончарук: Реприватизація – це дуже небезпечно
Практика реприватизації підриває довіру до України, уважає прем'єр-міністр Олексій Гончарук.
Реприватизація для України – це погано. Про це 28 жовтня в ефірі телеканала ICTV заявив під час включення з Маріуполя Донецької області прем'єр-міністр Олексій Гончарук.
"Реприватизація – це дуже небезпечно. Це погано, тому що інвестор в Україні має відчувати, що якщо він проінвестував, безпідставно у нього цього ніхто не забере. Нам потрібно створити умови, коли люди будуть вкладати в Україну гроші і не будуть боятися, що в них ці гроші просто заберуть", – сказав він.
За словами прем'єра, така практика "протягом десятків років в Україні, на жаль, існувала".
"Це те, що підриває сьогодні довіру до нашої держави і робить ресурси для нашої держави неймовірно дорогими", – уважає Гончарук.
7 березня 2018 року в Україні набув чинності новий закон про приватизацію. Документ передбачає розподіл об'єктів роздержавлення на дві групи – об'єкти великої та малої приватизації. Перші підлягають продажу на аукціоні, умови якого встановлює Кабінет Міністрів.
У січні 2019 року Кабінет Міністрів затвердив перелік об'єктів великої приватизації на поточний рік. У списку було 16 підприємств. Жодне з них не продано.
2 вересня президент України Володимир Зеленський доручив Гончаруку і міністру економічного розвитку і торгівлі Тимофієві Милованову розпочати підготовку до великої приватизації та роботу із залучення інвесторів. "Почати підготовку великих державних компаній до приватизації і залучення інвестиційних радників. Термін – до 1 грудня 2019 року", – заявив глава держави.
2 жовтня Верховна Рада ухвалила закон "Про визнання таким, що втратив чинність, закону України "Про перелік об'єктів права державної власності, що не підлягають приватизації". 17 жовтня його підписав президент, 20 жовтня закон набув чинності.
У держбюджеті на 2019 рік закладено надходження від приватизації в розмірі 17,1 млрд грн (.xls). За перші вісім місяців надходження становили 369,1 млн грн (5,7% від загального плану), повідомляли у Верховній Раді.
У 2020 році уряд розраховує отримати 5 млрд грн доходів від приватизації. Такий показник передбачено у проєкті держбюджету на 2020 рік, повідомив 15 вересня Мінфін.