Гройсман: Спроба зниження тарифів може повести за собою серйозну кризу
Зниження тарифів на житлово-комунальні послуги в Україні може призвести до розірвання міжнародних договорів та доведення країни до фінансової кризи, уважає глава українського уряду Володимир Гройсман.
Спроба знизити тарифи на житлово-комунальні послуги в Україні може спричинити економічну кризу. Про це в ефірі каналу ICTV 20 травня заявив прем'єр-міністр України Володимир Гройсман.
Співробітниця Фонду "Демократичні ініціативи" імені Ілька Кучеріва Марія Золкіна нагадала, що згідно з даними опитування Київського міжнародного інституту соціології, проведеного з 9-го до 14 квітня 2019 року, українці протягом перших 100 днів роботи нового президента найбільше очікують від нього зниження тарифів.
"Що стосується [зниження] тарифів, можу сказати тільки єдине: якби це було можливо, я б це зробив позавчора. Думаю, що спроба зниження тарифів може за собою повести серйозну кризу. Це розірвання всіх наших міжнародних договорів і фактично доведення країни до стану фінансової кризи. Зобов'язання за цінами на газ були взяті не моїм урядом і не попереднім урядом Арсенія Яценюка. Вони були взяті урядом у 2008 році, потім перепідписувалися у 2010–2011 роках", – сказав він.
Із 1 листопада 2018 року вартість природного газу для населення України становила 8550 грн за 1 тис. м&³3;.
Згідно з меморандумом між Україною та Міжнародним валютним фондом у межах нової програми співпраці, ціну на газ для населення мали знову підвищити з 1 травня 2019 року на 15%. Регулювання має бути скасовано до 1 травня 2020 року.
6 квітня 2019 року Кабінет Міністрів України ухвалив постанову, згідно з якою НАК "Нафтогаз України" під час падіння ринкових цін на газ може відпускати паливо для населення за нижчою ціною.
22 квітня в "Нафтогазі України" повідомили, що з 1 травня ціну на газ для населення знижують до 8247 грн за 1 тис. м&³3;. Цю вартість підтвердили в Кабміні 8 травня.