Гройсман: Цього року дефіцит Пенсійного фонду становить уже 141 млрд грн або половину від своїх потреб
Прем'єр-міністр Володимир Гройсман заявив, що пенсійна система України потребує невідкладних реформ.
Жодних загроз для своєчасної виплати пенсій в Україні не існує, проте пенсійна система у країні потребує "нагального капітального ремонту", повідомив прем'єр-міністр Володимир Гройсман у Facebook.
"У цьому році дефіцит Пенсійного фонду становить вже 141 млрд грн або половину від своїх потреб. І навіть при цьому 8 млн із 12 млн пенсіонерів отримують мінімальну пенсію", – заявив він.
Прем'єр зазначив, що держава компенсує дефіцит Пенсійного фонду з бюджету й так забезпечує безперебійну виплату пенсій.
"Але якщо нічого не змінювати, то дефіцит буде стрімко наростати і тоді за кілька років дійсно виникне загроза того, що держава не зможе забезпечити виплату пенсій узагалі. Тому пенсійна реформа абсолютно необхідна", – підкреслив він.
Гройман пояснив, що уряд хоче в кілька "дуже м'яких способів" збільшити наповнення Пенсійного фонду без підвищення пенсійного віку. Зокрема, для цього передбачають скасувати "зрівнялівку", коли всі пенсіонери здебільшого отримують лише мінімальну пенсію.
"Замість цього ми запроваджуємо справедливий принцип, що пенсія залежатиме від стажу – ті, хто працює більше, будуть отримувати більшу пенсію. Але головний наш ресурс – економічне зростання і подальша детінізація ринку праці. Людина має отримувати гідну зарплату і бути зацікавленою сплачувати внески до Пенсійного фонду, бо знатиме, що у старості отримає гідну пенсію", – розповів він.
На думку прем'єра, запропоновані кроки дадуть змогу протягом семи–десяти років ліквідувати дефіцит Пенсійного фонду і створити ресурс для подальшого щорічного підвищення пенсій.
17 травня 2017 року Кабмін схвалив проект пенсійної реформи. Пенсійна реформа, зокрема, передбачає скасування обмежень працевлаштованим пенсіонерам, скасування особливих умов виходу на пенсію, поступову ліквідацію дефіциту Пенсійного фонду тощо.
13 травня прем'єр-міністр України Володимир Гройсман заявив, що піде у відставку, якщо не проведе пенсійної реформи. На його думку, у Верховній Раді знайдуться голоси для ухвалення реформи, а кошти на її проведення з'являться завдяки детінізації економіки.
16 червня Національна рада реформ підтримала урядовий проект пенсійної реформи.