Інвестори з Великобританії купили 30% нових євробондів "Газпрому"
За словами першого віце-президента "Газпромбанку" Дениса Шулакова, інвестори з Великобританії купили 30% випуску, із Росії – 22%, із Німеччини та Австрії – 15%. Показово, що в угоду прийшли найбільші американські та відомі голландські інституційні інвестори.
Більшу частину нового випуску п'ятирічних євробондів "Газпрому" на €1 млрд купили інвестори з Великобританії та континентальної Європи, також інтерес виявили найбільші американські інституційні інвестори, які не брали участі в попередніх співставних операціях компанії. Про це повідомляє ТАСС, посилаючись на заяву першого віце-президента "Газпромбанку" Дениса Шулакова.
"Газпромбанк" став організатором розміщення разом із JP Morgan і UniCredit.
За даними Шулакова, інвестори з Великобританії купили 30% випуску, із Росії – 22%, із Німеччини та Австрії – 15%.
Перший віце-президент "Газпромбанку" зазначив, що в угоду прийшли найбільші американські та відомі голландські інституційні інвестори, які не брали участі в попередніх співставних випусках. За його словами, інвестори з Нідерландів купили 7% випуску, на американські офшорні рахунки куплено 5% випуску. Ще 8% купили інвестори зі Швейцарії.
Прибутковість випуску євробондів "Газпрому" становить 2,95%. Розрахунки за угодою пройшли 16 листопада. Як заявив Денис Шулаков, розміщення євробондів відбулося за оптимальною для компанії ціною, хоча і в умовах високої геополітичної невизначеності.
Наприкінці березня прем'єр-міністр Великобританії Тереза Мей розглядала варіант заборони на обслуговування російських євробондів для лондонських клірингових палат.
Відносини Лондона і Москви різко погіршилися після отруєння 4 березня колишнього російського шпигуна Сергія Скрипаля в англійському Солсбері.
Незважаючи на це і введені раніше санкції за анексію Криму і посягання на суверенітет України, російський "Газпром" 14 березня розмістив восьмирічні єврооблігації на €750 млн за ставки в розмірі 2,5% річних. Організаторами угоди стали "Газпромбанк", "ВТБ Капитал", Deutsche Bank, JP Morgan і "Ренесанс Капитал".