"Я єдина людина у світі, яка заробила на Коломойському". Гордон розповів, який дохід отримує на YouTube
Журналіст, засновник інтернет-видання "ГОРДОН" записав відеоблог, під час якого показав статистику двох своїх YouTube-каналів і розповів, скільки заробляє за місяць на найпопулярніших відео. За його словами, одне тільки інтерв'ю з бізнесменом Ігорем Коломойським уже принесло йому $13 тис. доходу.
Журналіст, засновник інтернет-видання "ГОРДОН" Дмитро Гордон у своєму відеоблозі розповів, що на двох YouTube-каналах заробляє десятки тисяч доларів на місяць.
Аналізувати статистику Гордону допомагав сертифікований YouTube-фахівець, стратег фестивалю відеоблогерів VideoZhara Микола Рогінець.
Журналіст нагадав, що канал "Дмитрий Гордон" створив 19 червня 2011 року, а канал "В гостях у Гордона" – за рік, 20 червня 2012-го. На першому каналі Гордон публікує інтерв'ю, які він дає іншим журналістам, відеозвернення на актуальні теми, випуски програми "ГОРДОН", а також проводить прямі трансляції, під час яких спілкується з підписниками. На другому каналі Гордон викладає інтерв'ю з видатними сучасниками – акторами, режисерами, письменниками, спортсменами, політиками, вченими, – записаними в межах проєкту "В гостях у Дмитрия Гордона". На першому каналі зараз 772 тис. підписників, на другому – 699 тис. (із часу запису відеоблогу кількість підписників зросла).
Гордон сказав, що вирішив опублікувати дані про свій дохід від YouTube, оскільки деякі колеги звинувачували його в "накручуваннях".
"Роман Скрипін, один із журналістів, що подавав колись надії, талановита у принципі людина, яку чогось стала поїдати велика жаба, помножена на його численні комплекси й неповноцінність, в інтерв'ю, які він у мене брав [у червні 2019 року], почав говорити, що всі ці перегляди я накручую, такого не може бути... Я це процитую: "Цифра 2–3 млн переглядів на YouTube без накручування нереальна в українських реаліях. Ви можете клястися здоров'ям (поясню: я сказав, що клянуся здоров'ям – я нічого не накручую), але я вам кажу: ви накручуєте. Перевірити це можна тільки тоді, коли ви публічно відкриєте аналітику каналу, але треба бути божевільним, щоб це зробити". Оскільки я божевільний і оскільки Скрипін мене до цього, можна сказати, спонукав (хоча не тільки він), ми сьогодні відкриємо аналітику й публічно покажемо цифри", – зазначив журналіст.
Рогінець повідомив, що проаналізував статистику двох каналів, усі параметри здалися йому органічними.
"Я переглянув аналітику каналів. Мені показники здалися здоровими, навіть більше, мені вони здаються більшими, ніж середні по ринку... Що мене в гарному сенсі дивує – те, що рекламного трафіку до смішного мало, причому на обох каналах. На таких [популярних] каналах, як правило, рекламного трафіку багато, але тут цього немає – ви молодець, органічно вам вдалося залучити велику аудиторію на канали. В аналітиці я не побачив жодного сліду хоч якоїсь значущої рекламної кампанії з бюджетами, які можна було витратити на залучення підписників і збільшення переглядів", – зазначив експерт.
Гордон наголосив, що ніколи не платив за просування своїх відео в YouTube.
"Я ніколи не платив ані копійки за просування свого контенту. Ані копійки! Принципово. Були дні, коли за день додавалося 12–18 тис. підписників. У середньому на день приріст підписників на кожному каналі становить 1–1,2 тис. Єдине, що ми помітили [незвичайне]: коли я зробив інтерв'ю з [колишнім прем'єр-міністром] Арсенієм Яценюком, його пресслужба, мабуть, вклала якісь гроші у популяризацію цього інтерв'ю. Я в цьому, клянусь, не брав участі, а їм, видно, було це потрібно", – сказав Гордон і на підтвердження показав статистику каналів.
Як випливає з аналітики, головні джерела трафіку каналу "В гостях у Гордона" – рекомендовані YouTube відео (58,7%), інші розділи YouTube (19,1%), а також пошук у YouTube (7,3%). Реклама становила лише 0,6% у загальній системі джерел трафіку. Практично такі самі показники й на каналі "Дмитрий Гордон".
За останній рік на каналі "В гостях у Гордона" найбільшу популярність мали інтерв'ю з нинішнім президентом України (на момент запису – художнім керівником студії "Квартал 95") Володимиром Зеленським і бізнесменом Ігорем Коломойським. Перша частина інтерв'ю із Зеленським принесла Гордону майже $8 тис. (6,5 млн переглядів), друга – $4,8 тис. (4 млн переглядів), третя – $4 тис. (2,9 млн переглядів). На першій частині інтерв'ю з Коломойським журналіст заробив $5,1 тис. (4 млн переглядів), на другій – $3,3 тис. (2,7 млн переглядів), на третій – $4,5 тис. (4,3 млн переглядів).
"Два ці інтерв'ю принесли мені приблизно $30 тис., причому $13 тис. із них – інтерв'ю з Коломойським. Я єдина людина у світі – заявляю це офіційно, – яка заробила на Ігореві Коломойському", – пожартував журналіст.
На каналі "Дмитрий Гордон" список п'яти найприбутковіших відео за рік має такий вигляд:
- інтерв'ю з російським журналістом Олексієм Венедиктовим – $4,8 тис. доходу (2,1 млн переглядів);
- інтерв'ю з колишнім українським прем'єром Миколою Азаровим – $2,9 тис. (1,5 млн переглядів);
- відеоблог "Гордон пройшовся по кожному з кандидатів у президенти. Незручна правда" – $2,2 тис. (1,8 млн переглядів);
- бліц-інтерв'ю головного редактора видання "ГОРДОН" Олесі Бацман із Гордоном, відео мало назву "Гордон: інавгурація Зеленського та повернення Саакашвілі" – $2,1 тис. (1,9 млн переглядів);
- інтерв'ю з російським журналістом і публіцистом Віктором Шендеровичем – $2 тис. (938 тис. переглядів).
Журналіст повідомив, що у грудні 2019 року на каналі "Дмитрий Гордон" заробив $24,8 тис., а на каналі "В гостях у Гордона" – $13,6 тис.
"Разом сумарний заробіток із двох YouTube-каналів [у грудні] становив $38 386. Я маю сказати відразу, що ці гроші я не гребу собі в кишеню: я сплачую податки, я плачу фірмі, яка забезпечує функціонування каналів, я плачу людям, які допомагають мені [наповнювати канали] – я не можу робити це сам... Звичайно, мені дуже хочеться, щоб ми вийшли на $100 тис. Наступного року у грудні", – сказав Гордон.
Рогінець підкреслив, що популярні канали без реклами – це радше виняток.
"Якщо ви хочете рости і швидко – вкладайте гроші в рекламу. Бо не всім дано ростити канали без реклами. У цьому [в рекламі] нічого поганого немає", – звернувся він до глядачів.
Гордон назвав умови, які, на його думку, найбільше впливають на популярність відео:
- чесність автора відео;
- інтерес до людей, із якими він спілкується;
- актуальність теми;
- заголовок;
- оформлення.
Журналіст закликав інших топблогерів опублікувати статистику своїх YouTube-каналів.
"На моїй пам'яті це перший великий блогер (і, не забувайте, політик), який так докладно показав внутрішню кухню свого каналу з такими інтимними подробицями. Вчинок гідний поваги. Я шокований цією сміливістю, якщо чесно", – написав Рогінець у Facebook після виходу відеоблогу.