Кабмін України відклав підвищення ціни на газ для населення і підприємств теплокомуненерго – ЗМІ
Співрозмовник агентства "Інтерфакс-Україна" повідомив, що Кабмін України продовжив спецобов'язки з продажу газу населенню та підприємствам теплокомуненерго без зміни ціни на два тижні.
Кабінет Міністрів України продовжив дію постанови №187 про покладення спецобов′язків на компанію "Нафтогаз України" й облгази постачати населенню та підприємствам теплокомуненерго України природний газ без зміни поточних цін. Про це повідомило агентство "Інтерфакс-Україна" з посиланням на джерело.
"Наскільки мені відомо, продовжили на два тижні. Але давайте дочекаємося публікації Кабміну", – сказав співрозмовник.
Постановою №187 від 22 березня 2017 року Кабмін поклав на "Нафтогаз України" спеціальні зобов'язання постачати природний газ за фіксованою ціною (4942 грн за 1000 м&³3;) населенню, релігійним організаціям і теплокомуненерго. Для кінцевого споживача з урахуванням ПДВ та інших зборів ціна становить 6958 грн за 1000 м&³3;. Постанову кілька разів продовжували, востаннє – до 18 жовтня.
У грудні 2017 року у МВФ заявили, що українська влада повинна відкоригувати ціни на природний газ на внутрішньому ринку до рівня цін на імпорт для надання наступного траншу.
Востаннє місія МВФ працювала в Україні з 6-го до 19 вересня 2018 року. "Економічна правда" з посиланням на джерела в українській переговорній команді повідомила, що Україна досягла домовленості з МВФ: до 15 жовтня уряд має ухвалити рішення про підвищення ціни на газ на 23% від поточної ціни в обмін на продовження співпраці з Фондом у межах програми stand-by.
Джерела "Українських новин" повідомили, що МВФ відмовився підписувати з Україною меморандум про співпрацю за новою програмою фінансування до ухвалення парламентом держбюджету на 2019 рік (зазвичай його ухвалюють у грудні).
20 вересня офіційний представник МВФ Джеррі Райс заявив, що Фонд і влада України продовжують переговори.
Останній меморандум про співпрацю Україна і МВФ підписали в березні 2015 року, протягом чотирьох років Фонд має виділити Україні $17,5 млрд. У межах цієї програми український уряд одержав вже чотири транші на загальну суму $8,7 млрд.