Кучеренко: Населення найлегше оподатковувати поодинці. Ціна на газ, роттердамська ціна на вугілля – це і є прихований додатковий податок G

Кучеренко: Переговори кредитора і позичальника скрізь приблизно однакові
Фото: Ростислав Гордон / Gordonua.com

Україна може повертати гроші Міжнародному валютному фонду або завдяки зростанню економіки, або "обклавши додатковим податком усіх, хто ще ворушиться", заявив у інтерв'ю головному редакторові видання "ГОРДОН" Олесі Бацман колишній міністр із питань житлово-комунального господарства України Олексій Кучеренко.

Ціна на газ – це прихований додатковий податок, яким обклали українців. Про це в ефірі програми "БАЦМАН" головного редактора видання "ГОРДОН" Олесі Бацман на каналі "112 Україна" розповів міністр із питань житлово-комунального господарства України у 2007–2010 роках Олексій Кучеренко.

Відповідаючи на запитання, чи правда, що українська влада сама обіцяє Міжнародному валютному фонду піднімати тарифи на комунальні послуги для населення в обмін на кредити, Кучеренко сказав: "Переговори кредитора і позичальника скрізь приблизно однакові".

"Я приходжу до кредитора по гроші, тому що не можу йому віддати. Він каже: "Покажи, з чого ти віддаси". Я повинен захистити перед ним свій фінансовий план. Він намагається вникнути, хоча він банкір і його цікавить одне: як би з мене ці гроші скачати. Ми можемо віддавати або зі зростання економіки, якого немає, і грошей не вистачає на обслуговування боргу, або обклавши додатковим податком усіх, хто ще ворушиться. Насамперед населення, бо його найлегше обкладати податком, поодинці. Ціна на газ, роттердамська ціна на вугілля, інші хитрощі – це і є прихований додатковий податок, яким обклали українців, ще здатних щось платити. Усе дуже просто", – вважає екс-міністр із питань ЖКГ.

Кучеренко: Із премії в розмірі $46 млн за те, що "Газпром", можливо, виплатить нам $2,6 млрд потім, керівництво "Нафтогазу" вже зараз забрало собі $20 млн. Читайте повну версію інтерв'ю

У 2016 році Національна комісія, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики і комунальних послуг, затвердила методику розрахунку оптової ціни електроенергії, яка базується на європейському індексі цін на вугілля. Формула "Роттердам плюс" охоплює ціну вугілля для виробництва електроенергії, що ґрунтується на котируваннях вугільного хаба ARA (Амстердам–Роттердам–Антверпен) плюс доставляння в український порт.

В Україні формульне ціноутворення діє для всіх видів енергоносіїв: у разі постачання природного газу діє формула "Дюссельдорф плюс" (ціна хаба NCG + доставляння до хаба в Словаччині + доставляння в Україну), для нафти використовують котирування "Platts плюс премія".

Із 1 квітня 2017 року в Україні для населення і підприємств теплокомуненерго діє ціна на газ у розмірі 6957,9 грн за 1000 м&³3; (із ПДВ).

У жовтні 2017 року агентство Reuters повідомило, що Україна запропонує МВФ нову формулу розрахунку ціни на газ для населення, згідно з якою ціна залишиться незмінною до липня 2018 року.

У грудні у МВФ заявили, що українські органи влади повинні відкоригувати ціни на природний газ на внутрішньому ринку до рівня цін на імпорт.

30 травня 2018 року Кабмін України вирішив не піднімати ціни на газ для населення до 1 серпня.