Кабмін України встановив граничні тарифи на авіаперевезення в період евакуації громадян
Міністр інфраструктури України Владислав Криклій повідомив, що через ситуацію з поширенням коронавірусу і закриттям кордонів деякі авіаперевізники підвищили вартість квитків у 10 разів. Через це уряд вирішив установити граничну ціну на квитки.
16 березня Кабінет Міністрів України доручив установити граничні тарифи на послуги авіаційних пасажирських перевезень, які забезпечують повернення громадян України додому. Про це повідомила пресслужба уряду.
Ідеться про міжнародні і внутрішні рейси.
Рішення уряду буде діяти весь період проведення заходів, спрямованих на запобігання поширенню коронавірусної інфекції, уточнили у пресслужбі.
У повідомленні не наведено конкретних тарифів, Міністерство інфраструктури теж про них не повідомило.
Міністр інфраструктури України Владислав Криклій заявив на брифінгу в Києві 17 березня, що деякі авіаперевізники підвищили вартість квитків у 10 разів, передає кореспондент видання "ГОРДОН".
"Хочу нагадати про Чиказьку конвенцію [про міжнародну цивільну авіацію] і сказати всім: "Шановні перевізники, якщо ви продали квитки, то маєте повертати пасажирів. Ми в будь-якому разі їх повернемо. Але якщо ми повертаємо їх за свій рахунок, ми будемо звертатися [до суду] з позовними заявами для того, щоб компенсувати ці кошти. Будь ласка, не спекулюйте на цьому і не підвищуйте вартість", – звернувся міністр до представників авіабізнесу.
У межах заходів із протидії поширенню коронавірусної інфекції в ніч на 16 березня Україна повністю заборонила в'їзд на територію країни іноземним громадянам, а із 17 березня припинила авіаційне сполучення з іншими країнами.
За інформацією МЗС, понад 3,6 тис. українців, які перебувають за кордоном, попросило повернути їх додому.
Починаючи з 15 березня Україна літаками евакуювала своїх громадян із низки країн, зокрема 1,5 тис. осіб із Єгипту, 123 – з Італії, понад 100 – із Грузії та 74 – із Лівану.
Напередодні припинення польотів ціни на рейси "Міжнародних авіаліній України" зросли в кілька разів. Антимонопольний комітет України пообіцяв перевірити обґрунтованість підвищення вартості квитків, а в МАУ заявили, що її формує спеціальна система розрахунку Revenue Management System, яка "виключає ймовірність формування вартості в ручному режимі".
Спалах коронавірусної інфекції COVID-19 виник наприкінці 2019 року в Китаї. 11 березня Всесвітня організація охорони здоров'я оголосила поширення коронавірусу пандемією. За даними ВООЗ станом на 17 березня, коронавірусом інфіковано 179 843 людей у понад 150 країнах, 7176 осіб померли.
В Україні станом на 16 березня підтверджено сім випадків зараження коронавірусом (чотири з них – у Чернівецькій області, два – в Києві), одна із хворих, 71-річна жителька Житомирської області, померла. За кордоном від COVID-19 померла одна українка (вона жила і працювала в Італії), ще вісьмох (у Німеччині, Італії, Польщі, Молдові та Об'єднаних Арабських Еміратах) лікують.