Кабмін України запропонував зменшити обсяг фонду боротьби з коронавірусом і розповів, на що спрямують гроші
Кабінет Міністрів України в запропонованих змінах до державного бюджету на 2020 рік заклав обсяг фінансування фонду боротьби з коронавірусом у розмірі 64,7 млрд грн. Раніше передбачали, що на фонд виділять 97,1 млрд грн.
Український уряд пропонує скоротити фінансування фонду боротьби з коронавірусом до 64,7 млрд грн. Про це йдеться в поданому до Верховної Ради проєкті змін до державного бюджету на 2020 рік, повідомила пресслужба уряду.
У першому варіанті проєкту змін, який парламент відхилив 30 березня, на це пропонували виділити 97,1 млрд грн. 8 квітня у Міністерстві фінансів повідомили, що розмір фонду буде зменшено до 66,3 млрд грн, у фінальному варіанті його скоротили ще на 1,6 млрд грн.
Згідно з поданим проєктом, цей фонд має діяти протягом оголошеного через коронавірус карантину і ще 30 днів після його закінчення.
Кошти зазначеного фонду пропонують спрямовувати на:
- закупівлю товарів, робіт і послуг, включно із закупівлею медичних послуг за програмою державних гарантій медичного обслуговування населення;
- додаткові виплати медичним та іншим працівникам, безпосередньо залученим до протидії поширенню коронавірусу;
- доплати окремим категоріям працівників, які забезпечують життєдіяльність населення, на період боротьби з поширенням хвороби;
- надання грошової допомоги громадянам, зокрема особам літнього віку, у зв'язку з негативними наслідками поширення коронавірусу;
- виділення разової грошової допомоги членам сімей медичних та інших працівників закладів охорони здоров'я, які померли від коронавірусної інфекції COVID-19;
- трансферти Пенсійному фонду України;
- фінансову допомогу Фонду соціального страхування і Фонду загальнообов'язкового державного соціального страхування України на випадок безробіття;
- поповнення резервного фонду державного бюджету;
- відновлення видатків державного бюджету (включно із трансфертами місцевим бюджетам) та надання кредитів із державного бюджету за бюджетними програмами, скороченими у зв'язку зі створенням фонду боротьби з COVID-19.
Рада має розглянути подані зміни на сьогоднішньому засіданні.
Спалах коронавірусної інфекції COVID-19 виник у грудні 2019 року в Китаї. 11 березня Всесвітня організація охорони здоров'я оголосила поширення коронавірусу пандемією. За даними американського Університету Джонса Гопкінса, у світі підтверджено 1,85 млн випадків зараження коронавірусом, понад 434 тис. пацієнтів одужало, 114 290 померли.
Із 12 березня в Україні через поширення коронавірусної інфекції COVID-19 заборонили масові заходи, закрили навчальні заклади, торгові центри, магазини (крім продуктових та аптек), ресторани, кафе й бари, спортивні зали, салони краси та нічні клуби, зупинили авіасполучення з іншими країнами і внутрішні пасажирські перевезення. Роботодавців закликали перевести співробітників на дистанційний режим роботи. Планували, що ці заходи діятимуть до 3 квітня, але 25 березня Кабінет Міністрів запровадив режим надзвичайної ситуації по всій країні і продовжив карантин до 24 квітня.
Із 6 квітня умови карантину посилили: українцям заборонили гуляти в парках, збиратися у групи більше ніж по дві людини і з'являтися у громадських місцях без маски або респіратора.
Прем'єр-міністр України Денис Шмигаль повідомив, що обмежувальні заходи, можливо, продовжать до травня.
Станом на ранок 13 квітня COVID-19 підтверджено у 3102 жителів України, 93 з них померли, а 97 одужали. Кожен шостий хворий в Україні – медичний працівник.