Конкурс від АРМА на управління 126 об'єктами міг бути "заточеним" під конкретну юрособу – Таран
Строк приймання заявок для участі в конкурсі на управління 126 об'єктами групи компаній "АІС", оголошеному Нацагентством із питань розшуку та управління активами (АРМА), становив 10 днів, а саму заявку було важко скласти коректно, заявив Віктор Таран.
Нацагентство України з питань виявлення, розшуку та управління активами, отриманими від корупційних та інших злочинів (АРМА), найближчим часом визначить переможця конкурсу на управління 126 об'єктами групи компаній "АІС". Про це заявив політолог Віктор Таран у блозі для "Цензор.НЕТ", опублікованому 28 травня.
Він зазначив, що конкурс на управління об'єктами АРМА оголосило 15 травня 2020 року, строк приймання заявок завершився за 10 днів.
"До самого конкурсу є маса питань. Є всі підстави припускати, що умови і терміни прописувалися під конкретну юридичну особу", – написав Таран.
Експерт заявив, що переможцю конкурсу знадобляться ресурси для управління активами.
"РК "Воздвиженка" якщо і має такі ресурси, то лише частково. А її попередня діяльність з управління майном призвела до того, що більшість автоцентрів "АІС" пустують, а майно знаходиться в неналежному стані", – написав Таран.
Політолог вважає, що коректно скласти заявку на участь у цьому конкурсі було важко, і після її вивчення "складається враження, що для того, аби її вірно заповнити, потрібно отримати інформацію, якою володіє виключно АРМА".
Також Таран зазначив, що чотири з 10 днів, відведених на подавання заявок, були вихідними.
"Тому, думаю, журналістам і експертам варто уважно стежити за ходом "конкурсу". Лиш по його завершенню можна буде остаточно говорити про ймовірні порушення чи стверджувати, що чиновники АРМА "заточували" конкурс під "Воздвиженку" чи іншу компанію", – підкреслив він.
Експерт додав, що серед тих, хто подав заявки на участь у конкурсі, є компанія з досвідом у сфері автобізнесу, "проте, судячи з форми заявки, складається враження, що шанси будь-якої іншої компанії – мінімальні".
"Єдино вірним захистом нас, громадян України, від корупції і подібних "схем" можуть бути тільки публічність та оприлюднення фактів, які можуть свідчити про непрозорі дії чиновників, для того, аби правоохоронні органи та суспільство дали правову та політичну оцінку їхнім діям", – переконаний Таран.