Кожен п'ятий українець витрачає на оплату комуналки більше ніж половину доходів сім'ї – дослідження
Згідно з дослідженням, проведеним Київським міжнародним інститутом соціології, в січні кількість людей, які витрачають на оплату комунальних послуг більше ніж половину доходів сім'ї, зросла на п'ять відсоткових пунктів.
Більше ніж половина доходів сім'ї йде на оплату комунальних послуг у 21% українців. Про це свідчать результати дослідження Київського міжнародного інституту соціології.
Зазначено, що в листопаді 2019-го кількість таких громадян становила 14%, а у грудні – 16%.
"Якщо порівняти результати цього дослідження з опитуванням КМІС, проведеним у 2015 році на замовлення Фонду Фрідріха Еберта, то за чотири роки частка тих домогосподарств, які витрачають більше ніж половину доходу на комунальні послуги, зросла більше ніж утричі – із 6% до 21%", – ідеться в повідомленні.
Частка українців, які витрачають на оплату послуг ЖКГ менше ніж третину доходу сім'ї, зменшилася – у лютому таких було 42%, тоді як у листопаді та грудні 2019-го – 53% і 48% відповідно.
Крім того, 46% опитаних відзначили, що їх комуналка зросла в порівнянні з минулим роком.
Дослідження проводили із 21-го до 25 лютого 2020 року методом CATI (телефонні інтерв'ю з використанням комп'ютера) на основі випадкової вибірки мобільних телефонних номерів. Вибірка є репрезентативною для дорослого населення (віком 18 років і старше) України. У вибірку не внесено території, які тимчасово не контролює влада України – АР Крим, окремі райони Донецької та Луганської областей. Під час опитування проведено 1500 інтерв'ю, похибка вибірки з імовірністю 0,95 не перевищує 3%.
Національна комісія, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг (НКРЕКП), 4 лютого схвалила рішення про підвищення тарифів на централізоване водопостачання та водовідведення для 43 підприємств по всій Україні.
20 січня прем'єр-міністр України Олексій Гончарук повідомив, що у 124 містах України 131 підприємство теплокомуненерго перерахувало тарифи на опалення і гарячу воду через зниження ринкових цін на газ.