"Крок за кроком, а не все одразу". Трамп презентував план скасування карантину у США
Президент США Дональд Трамп заявив, що карантин в Америці мають скасовувати поступово, а не одразу по всій країні, водночас враховувати епідеміологічну ситуацію на місцях.
Президент США Дональд Трамп презентував план зняття обмежень у країні, повідомив Білий дім 16 квітня. План передбачає поетапне скасування введеного через пандемію коронавірусу карантину.
Трамп запропонував, щоб штати знімали обмеження "крок за кроком, а не все одразу".
Запропоновані принципи дозволяють губернаторам "відкривати штати або округи" з огляду на ситуацію на місцях.
"Рекомендації розробили провідні медичні експерти, у їхній основі – перевірені показники, що стосуються ситуації в регіонах", – указано в заяві.
У Білому домі зазначили, що завдяки зусиллям усіх американців помітний "критичний прогрес" у вирівнюванні кривої зараження коронавірусом у країні.
"Довгострокова зупинка в загальнонаціональному масштабі не є життєздатною і може завдати величезної шкоди здоров'ю та добробуту наших громадян. Президентський підхід захистить здоров'я і безпеку американців, а також закладе основу для економічного зростання", – вважають у Білому домі.
В адміністрації Трампа повідомили, що розроблені принципи дадуть змогу здоровим американцям повернутися на роботу, водночас літні люди та інші вразливі особи будуть під захистом.
На брифінгу 16 квітня Трамп уточнив, що план реалізовуватимуть з урахуванням специфіки й ситуації в кожному штаті, повідомив "Голос Америки". Штат має також застосовувати поетапний підхід до повернення американців на робочі місця. Губернатори зможуть вносити виправлення в реалізацію плану у своїх штатах, а також матимуть право не відновлювати економічної діяльності в разі високого ризику передавання інфекції.
Агентство Associated Press, яке проаналізувало план, зазначило, що на першому етапі він передбачає суворе соціальне дистанціювання для всіх людей (потрібно уникати зборів кількістю понад 10 осіб і скасувати всі несуттєві поїздки). На другому етапі дозволено відновити поїздки, але є рекомендація уникати зборів людей кількістю більше ніж 50 осіб. Третій етап передбачає повернення до нормального життя для більшості американців, на цьому етапі зусилля буде спрямовано на виявлення та ізоляцію нових інфікованих. Кожна фаза триватиме не менше ніж 14 днів, щоб переконатися, що ослаблення не сприяє зростанню передавання вірусу.
Це поступове відкриття має розпочатися в районах, де помітне зниження темпів інфікування і триває масове тестування населення.
Спалах коронавірусної інфекції COVID-19 виник у Китаї у грудні 2019 року. 11 березня Всесвітня організація охорони здоров'я оголосила поширення коронавірусу пандемією. Через швидке поширення захворювання багато країн ввело жорсткий карантин, ділова активність у світі суттєво знизилася. Згідно з прогнозом агентства S&P, через пандемію коронавірусу економіка США 2020 року скоротиться на 5,2%.
За даними американського Університету Джонса Гопкінса, коронавірусом у США заразилося понад 670 тис. осіб, із яких 33 286 померли. США посідають перше місце у світі за кількістю інфікованих і смертельних наслідків.