Легалізуючи гральний бізнес, потрібно забезпечити ліцензування ігрового обладнання – нардеп Жупанин
Важливо, щоб після ухвалення закону про легалізацію грального бізнесу все обладнання для азартних ігор відповідало міжнародним стандартам, тільки в такому разі можна говорити про прозорість цього бізнесу та захист прав гравців, заявив народний депутат від "Слуги народу" Андрій Жупанин.
Ухвалюючи закон про легалізацію грального бізнесу, необхідно забезпечити контроль та ліцензування ігрового обладнання за міжнародними стандартами, що посилить контроль за цією сферою з боку держави, заявив в інтерв'ю "Українським новинам" народний депутат від "Слуги народу" Андрій Жупанин.
Він додав, що цей механізм передбачено тільки в альтернативному проєкті закону №2285-2.
“По-перше, легалізація передбачає державний контроль. Наприклад, держава зможе контролювати кількість ігрових автоматів, які можуть працювати по всій країні. Але водночас ліцензування обладнання, його виробництво та імпорт за міжнародними стандартами прописані тільки в альтернативному законопроєкті №2285-2", – підкреслив парламентарій.
За його словами, тільки використовуючи міжнародний досвід і міжнародні ліцензії для ігрового обладнання, можна мінімізувати маніпуляції з виграшами з боку гральних клубів і забезпечити прозорий ігровий процес.
“Одним із головних моментів легалізації грального бізнесу є ліцензування постачальників і виробників ігрового обладнання та його сертифікація міжнародними компаніями, які працюють у світі. Важливо, щоб усе обладнання відповідало міжнародним стандартам. Тільки в такому разі можна говорити про прозорість гральної діяльності та захист прав гравців", – зазначив нардеп.
Він додав, що ліцензування ігрового обладнання стане не тільки додатковим контролем із боку держави, але й джерелом доходів для державного бюджету.
“Це дуже важливий аспект, оскільки дає нам дві вагомі переваги: по-перше, суттєво знижуємо ймовірність будь-яких маніпуляцій із виграшами й захищаємо гравця. По-друге, забезпечуємо посилений контроль за ввезенням у країну ігрового обладнання. Цей механізм також забезпечить додаткові надходження до бюджету", – підсумував Жупанин.
У серпні президент України Володимир Зеленський заявив про плани легалізувати в Україні азартні ігри – дозволити відкриття казино в п'ятизіркових готелях. 2 вересня він доручив Верховній Раді до 1 грудня 2019 року ухвалити законопроєкт про легалізацію у країні грального бізнесу.
18 жовтня урядовий законопроєкт №2285 на цю тему зареєстрували у парламенті.
Міністерка фінансів України Оксана Маркарова сказала, що доходи від легалізації грального бізнесу, за прогнозами, становитимуть від 5 до 9 млрд грн на рік.