Меркель – депутатам: Не треба, щоб українці думали, що газ або нафту можна отримати безплатно
Якщо всі одержують субсидії, навіть ті, хто може собі дозволити оплату житлово-комунальних послуг, не можна говорити про успіх, упевнена канцлер Німеччини Ангела Меркель.
Політики не мають вселяти українцям, що вони можуть одержувати енергоносії безплатно. Про це заявила канцлер Німеччини Ангела Меркель 1 листопада в Києві на зустрічі з керівництвом Верховної Ради та головами парламентських фракцій і груп, передає кореспондент видання "ГОРДОН".
"Моє прохання щодо цін на енергоносії... Питання досить спірне. Навіть якщо є різні думки про ціни на енергоносії, не треба, щоб виникало враження... Щоб населення думало, що газ або нафту можна отримати за нульовим тарифом. Ми в Німеччині йшли важким шляхом, відходячи від загальних субсидій і надаючи індивідуальні. Тобто якщо людина небагата, тоді їй надавали субсидію на оренду або енергоносії. Але якщо всі одержують субсидії, навіть ті, хто може собі це (оплату енергоносіїв. – "ГОРДОН") дозволити, тут не можна говорити про успіх. Ми бачимо, що шлях важкий, але я хочу також попросити враховувати реальність", – сказала канцлер ФРН.
19 жовтня прем'єр-міністр України Володимир Гройсман заявив, що з 1 листопада ціна на газ в Україні підвищиться на 23,5%. Тобто вартість газу для населення становитиме 8550 грн за 1000 м3. До 1 листопада населення буде отримувати газ за колишньою ціною – 6958 грн за 1000 м3.
Кабінет Міністрів України розмістив на своєму офіційному сайті текст постанови від 19 жовтня, що передбачає зміну ціни газу для населення з 1 листопада 2018 року, 1 травня 2019 року і 1 січня 2020 року.
За даними "Економічної правди", документ було видалено із сайта через деякий час після попередньої публікації. Згідно з підрахунками інтернет-видання, вартість газу з урахуванням ПДВ, витрат на транспортування і надбавки облгазам повинна зрости з 1 травня 2019 року до 9852 грн за 1000 м3, а з 1 січня 2020 року – до 12 314 грн за 1000 м3.
Державна регуляторна служба України не погодила постанови Кабміну, що стало підставою для подорожчання газу.
Кабмін 19 жовтня змінив умови оформлення субсидій. Зокрема, субсидію на загальних підставах тепер можуть одержати громадяни, у яких є заборгованість із сплати єдиного соціального внеску з провини роботодавця. Також право на допомогу від уряду мають ті сім'ї, у яких опалювальна, а не загальна площа житла не перевищує 120 м2 для квартири і 200 м2 для індивідуального будинку.
24 жовтня Гройсман заявив, що субсидії на оплату комунальних послуг може одержати приблизно 7 млн домогосподарств.