МВФ збільшив із $50 до $100 млрд резерви для допомоги країнам у боротьбі з коронавірусом
Кошти, які МВФ надає країнам, що їх гостро потребують, для подолання пандемії COVID-19, необхідно спрямовувати на підтримку охорони здоров'я, заявила директорка-розпорядниця Фонду Крісталіна Георгієва.
Міжнародний валютний фонд збільшує фонд екстреної допомоги для боротьби з пандемією коронавірусу із $50 до $100 млрд, заявила під час відеобрифінгу 3 квітня директорка-розпорядниця МВФ Крісталіна Георгієва. Її виступ розміщено на сайті Фонду.
Насамперед кошти надійдуть країнам, що розвиваються, сказала Георгієва.
Крім того, МВФ знайшов можливість полегшити зобов'язання з обслуговування боргу для найбідніших держав.
"Економіки, що розвиваються, особливо вразливі, хочу це підкреслити. Їхні системи охорони здоров'я крихкі, і саме вони сильно постраждали. МВФ наділяє ці країни пріоритетом. Попит на наше фінансування злетів до небес. Фактично жодного разу за 75 років існування нашого інституту так багато країн не потребували надзвичайного фінансування – до нас майже одночасно звернулося 85 держав", – зазначила директорка-розпорядниця.
За її словами, країни-реципієнти мають "поставити витрати на охорону здоров'я на перше місце" – надати ресурси лікарям, медсестрам, лікарням, закупити медичне обладнання. У другу чергу витрачання допомоги МВФ має бути спрямоване на підтримку загальноекономічних пріоритетів – скорочення безробіття, мінімізацію банкрутств, а потім на відновлення економіки, додала Георгієва.
4 березня МВФ зарезервував $50 млрд для боротьби з наслідками спалаху коронавірусної інфекції.
23 березня Георгієва оцінила втрати ринків у зв'язку з пандемією у $83 млрд. 27 березня вона заявила, що глобальна економічна криза, спричинена поширенням коронавірусу, вже почалася.