НАБУ та САП мають усі можливості розібратися з постачанням неякісної продукції "Укрзалізниці", але не роблять цього – представник компанії "АТ Механіка"
"Укрзалізниця" проігнорувала чотири листи з вимогами підвищити норми для рейкових кріплень, заявив у коментарі виданню "ГОРДОН" офіційний представник компанії ТОВ "АТ Механіка" Дмитро Руденко.
Директор Інституту енергетичних досліджень Дмитро Марунич за гроші готовий озвучити будь-яку інформацію, не вникаючи в деталі. Про це виданню "ГОРДОН" сказав офіційний представник ТОВ "АТ Механіка" Дмитро Руденко, коментуючи заяву Марунича про те, що компанія намагається домогтися зниження стандартів якості для продукції, щоб виграти тендер на постачання рейкових кріплень для "Укрзалізниці".
"Марунич – людина, яка за гроші готова зробити все, не вникаючи в деталі. Я таких знайомих і сусідів бачив у Донецьку в лютому–березні 2014 року. Їм кажуть що робити, вони й роблять: зривати українські прапори і вивішувати російські триколори – без проблем за ваші гроші. Нехай Марунич пояснить, із чого він узяв, що ми вимагали зниження стандартів якості. "АТ Механіка", навпаки, вимагала підвищити якість продукції і знизити вартість закупівлі. Що краще рейки притиснуті до шпал, то менша ймовірність, що ми або наші родичі загинемо. Якщо рейки будуть бовтатися, існує ризик, що поїзд із них зійде. Із 2000 року встановлено чіткі вимоги до сили притиснення кріплення. Вони діяли аж до 2017 року", – зазначив Руденко.
За його словами, минулого року було проведено дослідження кріплень, які виготовляють на двох підприємствах, сила притиснення яких не повинна бути меншою ніж 25 кілоньютонів (кН).
"У 2016 році НАБУ постановило провести дослідження продукції двох компаній, які випускають це кріплення. Це "АТ Механіка" та "КРТ" братів Дубневичів. Дослідження продемонстрували, що за норми 25 кН сила притиснення наших кріплень становить 27 кН. А у "КРТ" – 22 кН. Тобто їхні кріплення не відповідають нормам. Що відбувається далі? А далі оголошують тендер на 308 млн грн. Водночас вимоги до кріплень знижують із 25 кН до 20 кН. Головний інженер "Укрзалізниці", який за все це відповідає, був до 2016 року помічником нардепа Ярослава Дубневича. Другий помічник-консультант Дубневича оформляє вимоги до тендерної документації. Ми розуміємо, що це є серйозною загрозою безпеці руху на залізниці. Наші листи з вимогами підвищити норми для цих кріплень "Укрзалізниця" ігнорує. Але нам із п'ятого разу вдалося змусити "Укрзалізницю" підвищити, повторюю – не знизити, а саме підвищити вимоги до якості кріплень", – підкреслив співрозмовник.
Він акцентував, що у 2016 році його компанія програла тендер фірмі Дубневичів, незважаючи на те, що пропонувала якіснішу продукцію за нижчою вартістю.
"Загалом, усіма правдами й неправдами, нам вдалося домогтися свого. Не знаю чому, але САП і НАБУ з жовтня минулого року так і не використали результатів проведених досліджень. НАБУ та САП мають усі можливості розібратися з постачанням неякісної продукції "Укрзалізниці", але не роблять цього. Щоб ви розуміли, минулого року на цю ж позицію було оголошено тендер на 170 млн грн. Ми вийшли з вартістю у 113 млн грн. Різниця – 57 млн грн. У підсумку виграли Дубневичі, які просили 170 млн грн. Минулого року ми тільки вчилися їм протистояти, а цього року сподіваємося, що неякісної продукції на залізниці не буде і швидкісні потяги не стануть загрозою життю наших дітей", – резюмував Руденко.