"Нафтогаз України": Ми вже знизили оптову ціну на газ відповідно до руху ринку

У "Нафтогазі" вважають, що іноді вимоги Кабміну суперечать одна одній
Фото: radiosvoboda.org

Коментуючи заяву прем'єр-міністра України Володимира Гройсмана про те, що НАК "Нафтогаз України" встановив завищену ціну на газ для населення, у компанії підкреслили, що правила роботи газового ринку визначає Кабінет Міністрів.

У відповідь на критику Кабінету Міністрів у компанії "Нафтогаз України" повідомили, що вже знизили оптову ціну на газ для населення відповідно до руху ринку. Про це йдеться в повідомленні "Нафтогазу" у Facebook.

"Насправді ми вже знизили оптову ціну на газ відповідно до руху ринку. В залежності від тарифу облгазів, кінцева роздрібна ціна для побутових споживачів у липні складатиме від 7,6 до 8,2 грн за 1 м&³3; газу", – ідеться в повідомленні.

У "Нафтогазі" підкреслили, що правила роботи газового ринку визначає Кабінет Міністрів.

"Крім того, як єдиний представник нашого акціонера, Кабінет Міністрів висуває вимоги до роботи "Нафтогазу". Іноді ці вимоги протирічать одна одній. Ми щиро намагаємося виконувати максимальну кількість із них одночасно. Розуміємо, що такий час", – зазначили у прес-службі.

Там додали, що наразі працюють над такими завданнями:

"Закупити достатньо газу на зиму, щоб українці не мерзли, що б не робив "Газпром"; зробити якісне відокремлення оператора газотранспортної системи, щоб зберегти Україні транзит газу і доходи, співставні з бюджетом на оборону; працювати прибутково, щоб наповнювати держбюджет грошима і щоб не було затримок по пенсіях та зарплатах у бюджетних сферах".

В українській компанії додали, що найкращий спосіб знизити ціну на газ – надати доступ до ринку для максимального кола постачальників.

"Тоді ціна точно буде чесною і прозорою. Уряд та прем'єр-міністр мають усі можливості цьому посприяти", – зазначили в "Нафтогазі".

Постанова КМУ №867 передбачала, що з 1 листопада 2018 року вартість природного газу для населення України становить 8550 грн за 1000 м&³3;.

Згідно з меморандумом між Україною та Міжнародним валютним фондом у межах нової програми співпраці, ціну на газ для населення мали знову підвищити з 1 травня 2019 року на 15%. Регулювання мають скасувати до 1 травня 2020 року.

Голова "Нафтогазу" Андрій Коболєв запропонував прем'єр-міністру Володимирові Гройсману розглянути можливість повної лібералізації постачання природного газу для всіх категорій споживачів із 1 квітня 2019 року, що дало б змогу не підвищувати ціни на газ.

22 квітня "Нафтогаз" ухвалив рішення знизити ціну на газ для населення з 1 травня до 8247 грн за 1000 м&³3;. У липні – ще на 8%.

Сьогодні Гройсман заявив, що Кабінет Міністрів України ухвалить рішення, яким зобов'яже НАК "Нафтогаз України" встановити ціну на газ для населення на рівні приблизно 8000 грн за 1000 м&³3; на червень, та 7700 грн за 1000 м&³3; – на липень.