НБУ скасував обов'язковий продаж валюти бізнесом

У Нацбанку продовжать валютну лібералізацію, поки всі валютні обмеження не буде знято
Фото: ЕРА

Надходження бізнесу, зараховані на їхні розподільчі рахунки протягом 19 червня, уже не підлягають обов'язковому продажу, повідомили в Нацбанку.

Національний банк України (НБУ) скасував обов'язковий продаж валюти бізнесом із 19 червня, повідомив офіційний сайт НБУ.

"Із метою подальшого спрощення ведення бізнесу в Україні Національний банк скасовує вимогу щодо обов'язкового продажу валютних надходжень... Надходження бізнесу, зараховані на їхні розподільчі рахунки впродовж 19 червня, уже не підлягатимуть обов'язковому продажу", – заявили в Нацбанку.

Норма, яка зобов'язує підприємців продавати 30% валютного виторгу на міжбанківському валютному ринку, припинить діяти із 20 червня.

У НБУ вважають, що чергове валютне послаблення не матиме негативних наслідків для макрофінансової стабільності, оскільки, згідно зі статистикою останніх років, бізнес загалом продавав понад 90% валюти.

У Нацбанку додали, що продовжать валютну лібералізацію, поки всі валютні обмеження не буде знято відповідно до поліпшення макроекономічних умов в Україні.

У листопаді 2012 року Нацбанк увів вимогу про обов'язковий продаж валютних надходжень для експортерів. У серпні 2014 року регулятор зобов'язав їх продавати 100% виторгу, щоб забезпечити фінансову стабільність в Україні. У вересні 2014 року Нацбанк знизив цю вимогу до 75%, у червні 2016 року — до 65%, а у квітні 2017 року — до 50%, із 1 березня 2019 року – до 30%.