Нікопольський завод феросплавів уклав мирову угоду з НБУ і погодився виплатити борг "ПриватБанку"
Укладення мирової угоди між АТ "Нікопольський завод феросплавів" та Національним банком України, згідно з якою підприємство продовжить погашати борг за кредитами рефінансування "ПриватБанку" перед Нацбанком, було ініційовано заводом, заявили у НБУ.
АТ "Нікопольський завод феросплавів", яке є майновим поручителем за кредитними зобов'язаннями "ПриватБанку", уклало мирову угоду з Національним банком України, інформує пресслужба НБУ.
У релізі йдеться, що укладення цієї угоди ініціював Нікопольський завод феросплавів, який контролює український бізнесмен Ігор Коломойський.
"Згідно з мировою угодою, ініціатором якої був Нікопольський завод феросплавів, останній зобов'язується погасити заборгованість "ПриватБанку" за кредитом рефінансування в сумі, що дорівнює ринковій вартості заставного майна, на яке Національний банк звертав стягнення в цьому судовому процесі", – ідеться в повідомленні.
Це вже друга з кінця серпня мирова угода Нікопольського заводу феросплавів і НБУ з виплат боргів "ПриватБанку".
29 серпня таку угоду між Нацбанком та Нікопольським заводом феросплавів затвердив Господарський суд Дніпропетровської області, повідомляла пресслужба НБУ. Ініціатором першої мирової угоди, згідно з повідомленням регулятора, теж був завод.
Окрім того, 19 вересня заборгованість банку перед НБУ погодилася виплатити ще одна компанія – поручитель "ПриватБанку" – ТОВ "Арлан", яке теж належить Коломойському.
У Нацбанку зазначили, що у 2018 році НБУ подав 148 позовів проти Коломойського і 32 пов'язаних із ним компаній для стягнення приблизно $10 млрд за п'ятьма кредитами, які НБУ надав "ПриватБанку" із 2008-го до 2015 року. НБУ виграв 21 позов на стягнення $1,2 млрд, 18 із них набули чинності. Ці кредити видали банку тоді, коли його власником був Коломойський.
У серпні 2019 року у НБУ заявили, що в судах розглядають приблизно 270 справ, пов'язаних із "ПриватБанком".
Нікопольський завод феросплавів є найбільшим підприємством України з виробництва силіко- та феромарганцю. За даними "Європейської правди", його контролює група EastOne українського бізнесмена Віктора Пінчука, а також група "Приват" Коломойського та бізнесмена Геннадія Боголюбова.