Зеленський заявив, що ніхто не повертатиме ексвласникам проблемних банків їхню власність
Президент України Володимир Зеленський заявив, що рішення щодо кожного з проблемних банків ухвалюватимуть з огляду на інтереси держави Україна.
Президент України Володимир Зеленський, виступаючи на інвестиційному форумі RE:think. Invest in Ukraine у Маріуполі, спростував інформацію, що колишнім власникам проблемних банків можуть повернути їхню власність. Про це повідомляє кореспондент видання "ГОРДОН".
Зеленський нагадав, що під час кризи у фінансовому секторі України втрати сягнули $15 млн, з українського ринку було виведено приблизно 100 банків, зокрема "Дельта-банк", "Надра Банк", банк "Фінанси та кредит", націоналізований "ПриватБанк".
"Щодо кожної зі справ я захищатиму лише інтереси держави Україна", – підкреслив президент.
Він додав, що ці проблеми не може бути вирішено коштом платників податків.
"ПриватБанк" – найбільший комерційний банк в Україні – було націоналізовано 19 грудня 2016 року. Через це в Україні та за кордоном тривають судові процеси.
У грудні 2017 року "ПриватБанк" подав до високого суду Лондона позов проти своїх колишніх власників Ігоря Коломойського і Геннадія Боголюбова, а також пов'язаних із ними компаній. Позивачі стверджують, що бізнесмени вивели з банку приблизно $1,9 млрд, виконавши низку незаконних операцій із фальшивими кредитами. Суд видав наказ про всесвітній арешт активів Коломойського і Боголюбова. Ішлося про більше ніж $2,5 млрд.
4 грудня 2018 року Високий суд Лондона визнав таким, що не відповідає його юрисдикції, позов "ПриватБанку". Водночас суддя визнав наявність у банку обґрунтованих позовних вимог проти Коломойського і Боголюбова як мінімум на кілька мільйонів доларів. 15 жовтня 2019 року Апеляційний суд Лондона підтвердив, що англійський суд має юрисдикцію для розгляду позову "ПриватБанку" про шахрайство проти Коломойського і Боголюбова.
23 жовтня стало відомо, що колишні акціонери "ПриватБанку" Коломойський, Боголюбов та інші відповідачі у справі, яку розглядають в Апеляційному суді Лондона, зобов'язані виплатити банку судові витрати в розмірі £10,9 млн до 12 листопада 2019 року.
18 квітня 2019 року Окружний адміністративний суд Києва задовольнив позов Коломойського до Національного банку України та Кабміну про незаконність націоналізації "ПриватБанку". Уряд України оскаржив це рішення. У НБУ заявляли в серпні 2019 року, що українські суди розглядають щонайменше 270 справ, пов'язаних із діяльністю "ПриватБанку".
Коломойський говорив, що після виборів президента України сподівається одержати компенсацію через націоналізацію "ПриватБанку" "в тому чи іншому вигляді". Він також сказав, що не планує повертати банк у власність, але хоче повернути $2 млрд його капіталу.
13 вересня бізнесмен назвав повернення акцій на суму 60 млрд грн однією з умов для укладення з державою мирової угоди у справі про націоналізацію "ПриватБанку".