"Новое время" і Dragon Capital склали рейтинг найбагатших українців, їхні статки протягом року зросли до $37,5 млрд
Топ-100 найбагатших українців за версією видання "Новое время" і компанії Dragon Capital очолили Рінат Ахметов, Віктор Пінчук і Вадим Новинський. У рейтингу з'явилося сім новачків.
Журнал "Новое время" спільно з інвестиційною компанією Dragon Capital 25 жовтня презентували щорічний рейтинг 100 найбагатших українців, лідерство в якому зберіг власник найбільшої в країні промислової групи СКМ Рінат Ахметов зі статками $12,2 млрд.
"Завдяки зростанню попиту на метали його статки зросли відразу на 76%. А якщо говорити в абсолютних цифрах, то власник СКМ протягом року став багатшим на $5,3 млрд", – зазначило видання.
На другому місці розташувався власник металургійної компанії "Інтерпайп" Віктор Пінчук, статки якого протягом року зросли на 87% – до $2,7 млрд.
Третю позицію посів депутат від Опозиційного блоку, власник промислово-інвестиційної групи "Смарт-Холдинг" Вадим Новинський, який збільшив свої статки на 94% – до $2,3 млрд.
На четвертому і п'ятому місцях – співвласники групи "Приват" Геннадій Боголюбов та Ігор Коломойський (вони стали багатшими на 113% та 60%) відповідно. Статки кожного з бізнесменів зросли до $1,6 млрд.
До десятки найбагатших українців також увійшли:
- президент України Петро Порошенко, який є кінцевим бенефіціарним власником групи Roshen (+10% до $1,1 млрд);
- власник залізорудної компанії Ferrexpo Костянтин Жеваго (-23% до $1,1 млрд);
- власник компанії "Миронівський хлібопродукт" Юрій Косюк (+31% до $908 млн);
- співвласник групи "Приват" Олексій Мартинов (+52% до $904 млн);
- співвласники мережі будівельних гіпермаркетів "Епіцентр К" Олександр та Галина Гереги (+22% до $843 млн).
За підрахунками авторів рейтингу, 100 найбагатших українців збільшили швидкість, із якою зростають їхні сумарні статки (з 33% до 43%) – їхнє багатство зросло до $37,5 млрд.
"Стати вітчизняним мільярдерам і мультимільйонерам ще багатшими допомогла сприятлива ситуація на світових сировинних біржах, що відображає зростання споживання металургійної і залізорудної продукції", – пише видання.
У публікації також вказують на істотне збільшення статків співвласників "Привату" Боголюбова, Коломойського і Мартинова, незважаючи на те, що "наприкінці 2016 року вони втратили свій найпублічніший актив – націоналізований "ПриватБанк".
"Завдяки своєму великому феросплавному бізнесу зуміли відновити свої позиції", – пояснюють автори.
До топ-100 вперше потрапило семеро українців (зростання статків не вказують, оскільки в рейтингу їх раніше не було):
- Володимир Галантерник, якому, за даними видання, "підвладний знаменитий ринок "Привоз", а також зона відпочинку "Аркадія-Сіті" і низка будівельних компаній" в Одесі (30-те місце, $155 млн).
- Співзасновник компанії "Нова Пошта" В'ячеслав Климов (55-те місце, $102 млн).
- Співзасновник компанії "Нова Пошта" Володимир Поперешнюк (56-те місце, $102 млн).
- Співвласник компанії "Укрбуд" Максим Микитась (60-те місце, $98 млн).
- Співвласник компанії "Інтергал-Буд" Володимир Зубик (88-ме місце, $54 млн).
- Сім'я Габовичів (94-те місце, $49 млн, нерухомість у Києві), автори не уточнили, активи кого саме із сім'ї вони враховували.
- Брати В'ячеслав та Олександр Супруненки (97-ме місце, $48 млн, нерухомість у Києві).
2017 року найбагатшим українцем також був Ахметов, його статки "Новое время" і "Dragon Capital" оцінили у $6,9 млрд. На другому місці був Пінчук, а на третьому – Жеваго (по $1,4 млрд у кожного).