Міністр оборони Великобританії в Києві розповів, скільки буде тривати підтримка України

Під час минулої зустрічі Гілі й Умєрова основним питанням стали інвестиції в українську оборонну промисловість
Фото: ЕРА

У Київ із візитом прибув міністр оборони Великобританії Джон Гілі. Мета візиту – обговорити спільний план зміцнення України з міністром оборони України Рустемом Умєровим. Про це 18 грудня Гілі заявив у бліцінтерв'ю "Укрінформу"

За його словами, ідеться про зміцнення "не лише зараз, у битві, яку наразі веде Україна, але і протягом 2025 року й на майбутнє". Це є ще одним способом заявити нелегітимному президенту Росії Володимирові Путіну, що, попри ядерні погрози Москви, підтримка України союзниками триватиме "стільки, скільки буде потрібно", додав Гілі.   

"По-перше, нас не повинна лякати риторика Путіна чи будь-які його дії з ескалації. І вона нас не лякає", – наголосив британський міністр. 

Гілі вважає, що Путін "не переможе, скільки б це не тривало", однак треба чинити на нього тиск і робити Україну сильнішою. 

"Це наш імператив, який вимагає від нас спільної роботи протягом наступних тижнів і місяців", – підкреслив він.

Контекст:

Великобританія послідовно підтримує Україну на тлі російської агресії, надаючи фінансову, військову й гуманітарну допомогу.

Президент України Володимир Зеленський неодноразово зазначав, що потрібні "далекобійні рішення", зокрема проти аеродромів, на яких базуються військові літаки, котрі країна-агресор РФ застосовує для атак коригованими авіабомбами.

За словами Зеленського, питання ударів далекобійною західною зброєю по території Росії залежить від США, Великобританії, Франції й Німеччини, оскільки вони мають "відповідні інструменти, які можна задіяти". Але дістати потрібно не лише дозвіл, а й далекобійну зброю, додав президент 2 вересня.

12 вересня нелегітимний російський президент Володимир Путін заявив, що ймовірні удари по території РФ далекобійною західною зброєю означатимуть, що НАТО "напряму" вступає у війну.

Того самого дня ЗМІ повідомили, що США можуть дозволити Україні використовувати для ударів углиб РФ британські і французькі ракети Storm Shadow / SCALP EG, але не свої далекобійні ракети ATACMS

Про обговорення "кроків для підтримки сил оборони" в жовтні після зустрічі з Гілі повідомляв глава Міноборони України. Тоді Умєров зазначав, Великобританія "діє на випередження", забезпечуючи українських військових потрібними боєприпасами: артилерійськими, мінометними, до ППО, протитанковими мінами.