Одеський припортовий завод автоматизує закупівлі для запобігання корупційним ризикам – в.о. голови правління Синиця
У тендерах Одеського припортового заводу почали брати участь нові компанії і стартапи, вони пропонують свої послуги за нижчими цінами і змушують традиційних постачальників ОПЗ також зменшувати цінові пропозиції, зазначив в.о. голови правління і директора ОПЗ Микола Синиця.
Одеський припортовий завод планує автоматизувати та централізувати закупівлі, що має цілковито виключити корупційні ризики, а вже запроваджені новим керівництвом ОПЗ підходи до закупівельної діяльності дали підприємству змогу заощадити 23 млн грн. Про це заявив в.о. голови правління і директора ОПЗ Микола Синиця в колонці для агентства "Інтерфакс-Україна".
"Роками підприємство розграбовувалося через корупційні схеми. Практично всі їх нам вдалося викорінити. На черзі – централізація та автоматизація закупівель, яка унеможливить навіть найменші потенційні ризики корупції, – повідомив Синиця. – Новий склад правління ОПЗ значно розширив коло учасників торгів завдяки зміні правил їхньої акредитації. У травні їхня середня кількість зросла майже втричі (з 1,2 до 2,9). Це суттєво підвищило конкуренцію під час закупівель та дозволило підприємству заощадити додаткові 22,9 млн грн впродовж травня – першої половини червня. У торгах почали брати участь нові компанії та стартапи. Вони пропонують свої послуги за нижчими цінами і цим самим змушують традиційних постачальників ОПЗ також зменшувати цінові пропозиції".
Керівник підприємства зазначив, що на ОПЗ вивчають можливості подальшого підвищення заробітних плат працівникам підприємства. Останнє підвищення провели з 1 квітня – заробітні плати в середньому підвищили на 10%.
Одеський припортовий завод – одне з найбільших підприємств хімічної галузі України. Розташоване на території міста Южне, за 47 км від Одеси, спеціалізується на виробництві аміаку і карбаміду. Планують, що завод виставлять на приватизацію. Радником із приватизації є компанія Pericles Advisory Group.