Перекази трудових мігрантів у світі у 2019 році перевищать обсяги інвестицій – Світовий банк
Іноземні працівники переказали у 2018 році на батьківщину $529 млрд, свідчать дані Світового банку.
У 2018 році трудові мігранти переказали у свої країни рекордні суми, й у 2019 році обсяги грошових переказів можуть уперше з 1992 року перевищити обсяги прямих іноземних інвестицій. Про це йдеться у звіті "Міграція і грошові перекази", підготовленому Світовим банком.
У Світовому банку пов'язують це зі стійким зростанням обсягів грошових переказів трудових мігрантів у всьому світі на тлі скорочення обсягів іноземних інвестицій.
За 10 років перекази трудових мігрантів у світі збільшилися із приблизно $300 млрд до $529 млрд. За цей самий період прямі іноземні інвестиції зменшилися приблизно на $200 млрд.
За даними Світового банку, найбільші суми у світі перевели трудові мігранти з Індії ($78,6 млн), Китаю ($67,4 млрд) і Мексики ($35,7 млрд). Українські мігранти посіли 10 місце за обсягами переказів, перерахувавши $14,4 млрд.
Національний банк України оцінює грошові перекази від трудових мігрантів в $11 млрд за підсумками 2018 року.
У 2017 році розмір приватних грошових переказів в Україну становив $9,3 млрд.
У серпні 2018 року у НБУ називали одним з основних ризиків розвитку економіки України трудову міграцію.
За оцінками Центру економічної стратегії, приблизно 4 млн українців є трудовими мігрантами. Тільки в Польщі, за інформацією посла України у Варшаві Андрія Дещиці, працює і проживає понад 1 млн українців.
Віце-прем'єр-міністр України Геннадій Зубко вважає трудову міграцію однією з найбільших загроз для держави після військової агресії. На його думку, міграцію українців зупинить підвищення середньої зарплати до 16 тис. грн.