Україні доведеться витрачати $11 млрд протягом найближчих трьох років на обслуговування держборгу і дефіцит бюджету – звіт Світового банку
Протягом наступних трьох років 8% валового внутрішнього продукту України йтиме на погашення зовнішніх позик та дефіциту державного бюджету. Країні необхідно продовжувати структурні реформи, зберегти фінансування від Міжнародного валютного фонду і прогресувати в низці сфер, щоб зберегти економічне зростання, стверджує Світовий банк.
Як мінімум три наступні роки Україні доведеться щороку витрачати $11 млрд на обслуговування свого державного боргу та дефіциту державного бюджету, повідомляють у квітневому огляді Світового банку "Europe and Central Asia Economic Update, Spring 2019: Financial Inclusion".
Зазначена сума, наголошують у прогнозі, становить 8% валового внутрішнього продукту держави. Щоб залучити необхідне фінансування, Україні необхідно продовжувати розпочаті структурні реформи і зберегти отримане від Міжнародного валютного фонду фінансування.
"Країна також залишається вразливою до зовнішніх потрясінь. Щоб забезпечити економічне зростання, потрібен прогрес у таких сферах, як поліпшення бізнес-середовища, залучення інвестицій, розвиток ринку сільськогосподарських земель, приватизація великих державних підприємств, боротьба з корупцією", – ідеться у прогнозі.
Державний і гарантований державою борг України щодо ВВП скоротився із 71,8% у 2017 році до приблизно 62,7% у 2018 році, повідомило Міністерство фінансів України.
За даними Мінфіну, основну суму держборгу (43,96%) номіновано в доларах, у гривні (29,13%), спеціальних правах запозичення (16,59%) які використовує Міжнародний валютний фонд, та євро (9,21%).
12 листопада 2018 року президент України Петро Порошенко заявив, що через необхідність погашати державний борг Україна не може відмовитися від зовнішніх позик.