"Південмаш": В Україні відновлено виробництво ракет-носіїв "Зеніт"
"Південмаш" і компанія S7 Sea Launch Limited уклали контракт на виробництво й постачання 12 ракет-носіїв серії "Зеніт" для використання в програмах "Морський старт" і "Наземний старт" у рамках міжнародних проектів, повідомили в прес-службі підприємства.
Південний машинобудівний завод ім. Макарова ("Південмаш") у Дніпропетровську уклав контракт на виготовлення 12 ракет-носіїв для використання в програмах "Морський старт" і "Наземний старт" для досліджень і використання космосу в мирних цілях у рамках міжнародних космічних проектів. Про це повідомила прес-служба підприємства.
На "Південмаші" зазначили, що контракт із компанією S7 Sea Launch Limited на виробництво й поставку ракет-носіїв серії "Зеніт" було підписано 28 квітня цього року й зараз у виробництві дві ракети модифікацій "Зеніт-3SL" і "Зеніт-3SLБ".
"Підписанням цього контракту зроблено великий крок у подоланні глибокої кризи, у якій перебував "Південмаш", починаючи з 2013 року, і яка стала наслідком обвального скорочення обсягів виробництва", – зазначили в компанії.
Як повідомили на "Південмаші", сьогодні портфель замовлень підприємства на найближчі роки перевищує $350 млн. Серед основних замовників – компанії США, Італії, Індії, Кореї тощо.
"Південмаш" висловлює глибоку подяку законодавчій і виконавчій гілкам влади за надану безпрецедентну, як для нашого підприємства, нормативну й фінансову підтримку. Без цієї підтримки відновлення виробництва та подолання кризи було неможливе", – заявили на підприємстві.
Зазначено, що виведення "Південмашу" в режим стабільної роботи створить умови для акціонування підприємства та пошуку стратегічного інвестора. Головним середньостроковим завданням на заводі назвали повноцінне залучення в міжнародну кооперацію з виробництва ракетно-космічної техніки.
Південний машинобудівний завод імені А. М. Макарова займається виробництвом ракетно-космічної техніки та іншої наукомісткої продукції. У липні 2015 року "Південмаш" було від'єднано від електроенергії за борги, які накопичувалися з 2013 року.
16 вересня 2016 року у Французькій Гвіані на космодромі Куру ракета-носій Vega з українським двигуном вивела на орбіту космічні апарати Google. Маршовий двигун для 4-го ступеня ракети-носія RD-868P розроблений конструкторським бюро "Південне" й виготовлений на "Південмаші".
У грудні 2016 року прем'єр-міністр України Володимир Гройсман заявив, що в країні розв'язана проблема погашення заборгованості щодо зарплат на підприємствах космічної галузі і почалося виведення українських підприємств і перспективних для країни галузей з кризи.