Плачков: Своєчасний запуск ринку означає, що ми переходимо на сучасну модель формування цін на електроенергію
Раніше ціну на електроенергію планували на піврічні періоди, а після запуску ринку формування ціни буде об'єктивним – погодинним і на добу наперед, залежно від кон'юнктури палива і споживання, зазначив голова Всеукраїнської енергетичної асамблеї, ексміністр енергетики України Іван Плачков.
Своєчасний запуск енергореформи забезпечить перехід на більш сучасну схему формування цін, заявив голова Всеукраїнської енергетичної асамблеї, ексміністр енергетики Іван Плачков, пише "КП в Украине".
"Ринок запустився, світло є, апокаліпсису немає. Зараз "експертів" дуже багато, особливо таких, хто не здогадується, як цю електроенергію виробляють, найбільше експертів в енергетиці, але енергетиків серед них дуже мало. Збої якщо й будуть, то вони абсолютно не пов'язані з ринком електроенергії. Це як у магазині система оплати – або вам продавець на рахівниці рахує, або самі зважуєте, клеїте стікер зі штрих-кодом, каса автоматично зчитує і оплачуєте PayPass. Головне, щоб був товар. Так і на ринку", – зазначив він.
Плачков підкреслив, що для населення ціну не змінюють.
"Своєчасний запуск ринку – це означає, що ми переходимо на нову, сучасну, прогресивну модель формування цін на електроенергію. Залежно від споживання. Більш дискретна модель. Раніше ціну планували на періоди пів року і так далі, зараз буде об'єктивне формування ціни погодинне, на добу наперед, залежно від кон'юнктури палива і споживання. Перші торги були і вчора, і сьогодні були вже торги. За підсумками торгів можу точно сказати, що ціна генерації не вища від оптової на енергоринку. Для населення ціну не змінюють", – заявив ексміністр.
1 липня, відповідно до закону "Про ринок електричної енергії", стартувала нова модель енергоринку, повідомив віцепрем'єр-міністр України Володимир Кістіон. Ціна електроенергії для населення залишається незмінною – у середньому 1,08 гривні за кіловат, зазначив він.
Реформа передбачає впровадження нової конкурентної моделі ринку і норми Третього енергетичного пакета ЄС, зокрема в питанні розділення компаній за напрямами розподілу й передавання електроенергії.