Плачков заявив, що зниження тарифу "Укренерго" приведе до падіння ціни електроенергії для промисловості
Ціну на електроенергію для промислових споживачів буде знижено на 5–6%, уважає глава Всеукраїнської енергетичної асамблеї, ексміністр енергетики України Іван Плачков.
Рішення про зниження тарифу Національної енергетичної компанії "Укренерго" на передавання електроенергії, яке ухвалила Національна комісія, що здійснює регулювання у сфері енергетики та комунальних послуг (НКРЕКП), приведе до падіння ціни електроенергії для промисловості, заявив у коментарі "Українським новинам" глава Всеукраїнської енергетичної асамблеї, ексміністр енергетики Іван Плачков.
"Це однозначно перерозподілиться для промисловості. Думаю, що десь у районі 5–6%, ось у цих межах. Однозначно позначиться", – заявив Плачков.
Радник міністра енергетики України Сергій Чех уважає, що ціна для промисловості знизиться з 1 серпня.
"Якщо тариф (на передавання електроенергії "Укренерго". – "ГОРДОН") знижений, то це, звичайно, призведе до зниження тарифів у кінцевих чеках. Це буде з початку серпня", – сказав Чех.
Агентство зазначає, що перегляд частки електроенергії з відновлюваних джерел в енергетичному балансі країни дасть можливість знизити тариф "Укренерго" до 23 коп/кВт-год.
Новий ринок електроенергії почав працювати з 1 липня 2019 року згідно із законом "Про ринок електричної енергії". Нова модель передбачає впровадження ринку двосторонніх договорів, ринку "на добу наперед", а також внутрішньодобового і балансувального ринків. Енергореформа є зобов'язанням України в межах імплементації норм Третього енергопакета ЄС.
Тариф держкомпанії "Укренерго" на передавання електроенергії 12 липня було знижено на 10% – із 347,43 до 312,14 грн/МВт-год. Таке рішення ухвалила Національна комісія, що здійснює регулювання у сфері енергетики та комунальних послуг.
Агентство УНІАН писало з посиланням на слова гендиректорки директорату розвитку енергетичних ринків Міненерго Ольги Буславець, що Міністерство енергетики та вугільної промисловості України готове переглянути енергетичний баланс завдяки зниженню частки поновлюваних джерел енергії, якщо це ініціюють "Укренерго" або НКРЕКП.