Протитанкові їжаки і трактор: Коломойський "сховав" офіс державної "Центренерго" під Києвом – ЗМІ
Поки Фонд державного майна, який володіє основною часткою "Центренерго", у судах змінював лояльне до бізнесмена Ігоря Коломойського керівництво енергокомпанії, "Центренерго" встигла виїхати й забарикадуватися, зазначають автори сюжету Bihus.info.
Бізнесмен Ігор Коломойський "сховав" весь адміністративний персонал офісу державної компанії "Центренерго" після того, як держава спробувала повернути контроль над підприємством. Про це 30 травня повідомили журналісти проєкту Bihus.info.
Охорона в київському офісі повідомила про те, що керівництво "Центренерго" переїхало в Козин під Києвом. Журналісти знайшли компанію в лісі, а дорогу до неї перегородив трактор. Виявилося, що компанію вивезли в санаторій, який обслуговував її працівників. Зовні територія схожа на базу відпочинку, однак по периметру обтягнута колючим дротом.
Фонд державного майна, який володіє основною часткою "Центренерго", разом з експрем'єром Олексієм Гончаруком розпочав зміну лояльного до Коломойського керівництва енергокомпанії, однак поки цей процес тривав у судах, "Центренерго" встигла виїхати й забарикадуватися, зазначають автори сюжету.
Трактор, як вони кажуть, – це не тільки спосіб маскувати дорогу, а символ того, "як Ігор Коломойський намагався захистити держпідприємство від держави".
Улітку 2019 року в держкомпанії "Центренерго" призначили нове керівництво, яке пов'язують із групою "Приват" Ігоря Коломойського, писала "Економічна правда".
Державна компанія "Центренерго" почала постачати за заниженими цінами електроенергію на підприємства групи "Приват" – Нікопольський і Запорізький завод феросплавів, "Дніпроазот", а також трейдер "Юнайтед Енерджі".
У серпні минулого року портал enkorr повідомляв, що компанія "Центренерго" підписала договір на постачання вугілля з Росії на 400 млн грн із ТОВ "Нафта Форс", засновник і директор якої має безпосередній стосунок до діяльності групи "Приват" Коломойського. Структури з орбіти Коломойського відвантажували на "Центренерго" вугілля по 3165 грн за тонну, що вдвічі більше від ринкової на той момент – 1741 грн за тонну.
За підсумками 2019 року збитки держкомпанії становили 2,5 млрд грн, хоча 2018 рік компанія закінчила з 1,4 млрд грн прибутку.
У середині травня тимчасова виконувачка обов'язків міністра енергетики та захисту довкілля Ольга Буславець розкритикувала дії "Центренерго", яка почала купувати і використовувати на теплоелектростанціях газ компанії "Юнайтед Енерджі" замість вугілля українських шахт, писав портал Oilpoint.
Президент України Володимир Зеленський 20 травня заявив, що "Центренерго" готується до приватизації. "Багато чого говорять про "Центренерго". Вона буде готуватися теж до приватизації. Фонд держмайна цим займається. У них є чіткий план", – сказав глава держави.