Разумков: Коли ми порівнюємо зарплату голови Верховної Ради України та його колег, то тут – $1,5 тис., а в Європі – до $50 тис. G

Разумков: Я доволі забезпечена людина
Фото: Сергій Крилатов / Gordonua.com

Спікер Верховної Ради Дмитро Разумков в інтерв'ю засновнику видання "ГОРДОН" Дмитрові Гордону повідомив, що максимальна зарплата, яку він отримав на цій посаді, – 41 тис. грн.

Зарплата голови українського парламенту менша, ніж у країнах Європи. Про це в інтерв'ю засновнику видання "ГОРДОН" Дмитрові Гордону заявив спікер Верховної Ради Дмитро Разумков.

"Якщо ми з вами говоримо про підвищення заробітних плат для посадовців, напевно, їх варто було б прив'язувати до зростання заробітних плат населення. Коли ми порівнюємо зарплату голови Верховної Ради України та його колег, то тут $1,5 тис., а в Європі, якщо не помиляюся, – до $50 тис. Звісно ж, колосальний розрив. Але, наприклад, 3 грудня був Міжнародний день людей з інвалідністю. Я був на виставці, дивився, що вони роблять своїми руками. Феноменальні речі просто з яєчної шкаралупи, вона м'якою стає. І коли вони говорять, яка в них пенсія, заїкатися про те, що давайте підвищимо мені зарплату, язик у мене не повернеться", – сказав він.

Спікер зазначив, що зарплата, яку він отримав на своїй посаді, становить 41 тис. грн.

"Я доволі забезпечена людина. Подавав декларацію, кожен охочий може її подивитися. Мені, моїй сім'ї на життя точно вистачає, у мене є фінансова подушка, я про це відкрито говорю. Вона дає змогу мені нормально існувати навіть із зарплатою 38 тис. грн", – підкреслив Разумков.

Разумков: Із Богданом робочі відносини. Ми часто один з одним не погоджуємося, назвімо це так. Але бійок із ним не було. Читайте повну версію інтерв'ю

У січні в Україні розгорівся зарплатний скандал. Колишній віцепрем'єр-міністр України Павло Розенко 13 січня повідомив, що за його інформацією, зарплати українських топчиновників підвищили у три з половиною – п'ять разів, а зарплату нардепів – у два з половиною раза, більш ніж до 100 тис. грн на місяць.

Коментуючи цю інформацію, Разумков зазначив, що зарплати нардепам підвищили на 3 тис. грн у зв'язку з підвищенням прожиткового мінімуму.

У коментарі виданню "ГОРДОН" Розенко сказав, що керівництво Верховної Ради змінило плани щодо підвищення зарплат народним депутатам через резонанс у суспільстві.

У грудні, як з'ясували журналісти, деякі міністри отримали зарплату у розмірі понад 200 тис. грн. Це міністр закордонних справ України Вадим Пристайко (234 тис.), міністр юстиції Денис Малюська (226 тис.), міністр розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства Тимофій Милованов (222,6 тис.) і міністерка соцполітики Юлія Соколовська (217 тис.). У їхніх попередників зарплати були в кілька разів нижчі: наприклад, Павло Клімкін на посаді глави МЗС у 2018 році отримував приблизно 62 тис. грн на місяць. Як пояснили самі міністри, їхні оклади залишилися незмінними, більшу частину грудневих зарплат становлять додаткові виплати (премії, витрати на відрядження, відпускні), зокрема за минулі місяці.

Прем'єр-міністр Олексій Гончарук 14 січня заявив, що члени його Кабміну живуть на зарплату, а не на відкати і доходи від тіньових схем, як було раніше. Роботу державних топменеджерів має бути відповідно винагороджено, оскільки на чиновників "покладено велику відповідальність за результати", підкреслив він.

15 січня Кабмін установив обмеження на зарплати топчиновників – оклад міністра тепер не має перевищувати 33,6 тис. грн.

Міністр Кабінету Міністрів Дмитро Дубілет 15 січня сказав, що інформацію про зарплати міністрів публікуватимуть на сайті уряду.

Деякі міністри говорили, що звільняться, якщо їм не підвищать зарплати. "Якщо моя зарплата не підвищиться хоча б до 80 тис. грн, надовго мене не вистачить", – заявив міністр юстиції Денис Малюська.