Рожкова розповіла, що очікує від України МВФ для затвердження нової програми
За словами першої заступниці голови Нацбанку України Катерини Рожкової, українська економіка "виглядає найкращим чином за останні "надцять" років".
Для "виходу" на раду директорів Міжнародного валютного фонду, підписання меморандуму та отримання грошей Україна має виконати кілька попередніх кроків. Про це заявила перша заступниця голови Нацбанку України Катерина Рожкова в інтерв'ю порталу "Мінфін", яке вийшло 26 грудня.
Зокрема, це ухвалення законопроєкту про ринок землі та проєкту закону №2571 "Про внесення змін до деяких законодавчих актів щодо окремих питань функціонування банківської системи", який пропонує зробити неможливим повернення націоналізованих банків попереднім власникам.
"Зрозуміло, що цього року часу в нас уже немає – питання відкладається на наступний рік. Чи є перенесення чимось страшним? Відповідь – ні. Українська економіка виглядає найкращим чином за останні "надцять" років. Усі параметри на відмінному рівні: інфляція, резерви, співвідношення держборгу до ВВП. Міжнародні інвестори дуже уважно дивляться на ці показники. І чим вони кращі, тим дешевше ми можемо позичати гроші. Це означає, що Міністерство фінансів менше витрачає на обслуговування держборгу і дефіцит держбюджету не зростає", – сказала Рожкова.
Вона підкреслила, що для України співпраця з МВФ – не питання надання коштів, а сигнал для інвесторів.
"Це якір для реформ, сигнал для інвесторів. МВФ у посткризових країнах – це як знак якості. Якщо країну кредитує Фонд, значить, вона рухається правильним шляхом, її можна кредитувати, інвестувати в її боргові папери. Далі повинні слідувати реформи, завдяки яким у країну прийдуть прямі іноземні інвестиції. А це вже дасть зростання економіки, робочих місць", – сказала заступниця голови НБУ.
За словами Рожкової, у НБУ, Кабміні й Офісі президента є розуміння, що реформи, про які йшлося під час перемовин із МВФ, необхідно проводити.
У жовтні 2018 року МВФ і влада України домовилися про програму співпраці у форматі stand-by на загальну суму $3,9 млрд. У МВФ заявили, що програму переглядатимуть що пів року. Україна в межах програми отримала один транш у розмірі $1,4 млрд у грудні.
7 грудня 2019 року Україна і Міжнародний валютний фонд домовилися про нову програму співпраці терміном на три роки в розмірі 4 млрд спеціальних прав запозичення (приблизно $5,5 млрд).