Рожкова: Сьогодні серед 30 найбільших банків України проблемних немає

Рожкова: Навіть стрес-тести говорять, що ситуація з банками нормалізувалася
Фото: Національний банк України / Facebook

Кілька банків щороку демонструє за стрес-тестами погані показники, але вони не займають значної частки на ринку і не становлять серйозної загрози, зазначила перша заступниця голови Нацбанку України Катерина Рожкова.

Серед найбільших банків України немає проблемних. Про це в інтерв'ю порталу "Мінфін", яке вийшло 26 грудня, заявила перша заступниця голови Нацбанку України Катерина Рожкова.

"Сьогодні серед 30 найбільших банків таких (проблемних. – "ГОРДОН") немає. Періодично якісь проблеми можуть виникати, але навіть стрес-тести говорять про те, що ситуація нормалізувалася", – сказала вона.

Водночас, за словами Рожкової, кілька банків щороку демонструє за стрес-тестами погані показники.

"Ми бачимо там структурні проблеми з балансами, із якими потрібно працювати. Але чогось страшного ми не очікуємо. У них є можливість виправити ситуацію. Що стосується невеликих банків, то є кілька, які викликають у нас занепокоєння. Але вони не займають якоїсь значної частки на ринку, тому серйозної загрози не представляють", сказала вона.

Рожкова зазначила, що за підсумками 2018 року залишалися 10 банків, бізнес-моделі яких були нежиттєздатними.

"Ці установи – переважно спадщина банківського "бебі-буму" 2011–2013 років. У них були порожні баланси, ефективно вони не працювали. Стратегія власників цих банків була в тому, щоб продати фінустанови, коли закінчиться криза і на ринок прийдуть інвестори. Але бізнес із продажу банківських ліцензій уже закінчився в Україні. Такої кількості потенційних інвесторів просто немає", заявила вона.

Як повідомляла пресслужба НБУ, стрес-тестування у 2019 році проходило 29 банків, на які сукупно припадає 93% активів банківської системи станом на початок цього року. Його проводили за двома макроекономічними сценаріями – базовим і несприятливим.

Рожкова за підсумками стрес-тестів повідомляла, що за базовим сценарієм 11 українських банків потребують докапіталізації на суму 35 млрд грн, за несприятливим – 18 банків на майже 74 млрд грн.