Розмови про реприватизацію "Укртелекому" або "Криворіжсталі" можуть зірвати плани із приватизації у 2020 році – ЗМІ
Видання "Бізнес.медіа" називає реприватизацію одним із шести факторів, які можуть зірвати плани із приватизації у 2020 році.
Розмови про ймовірну реприватизацію підприємств, зокрема "Укртелекому" або "Криворіжсталі", можуть створити "токсичне тло", через яке влада не зможе реалізувати плани про приватизацію великих об'єктів. Про це йдеться в матеріалі видання "Бізнес.медіа".
Видання називає реприватизацію одним із шести факторів, які можуть зірвати плани із приватизації.
"Навіть розмови, які не припиняються протягом кількох останніх років, про ймовірну реприватизацію тих чи інших підприємств можуть створити в Україні те токсичне тло, у якому не захоче спробувати свою удачу жоден інвестор. І всі спроби провести велику приватизацію 2020 зазнають фіаско", – ідеться в матеріалі.
"Насамперед ідеться про "Криворіжсталь" і "Укртелеком". Якщо про "Криворіжсталь" час від часу лунають лише натяки, то про реприватизацію "Укртелекому" було розгорнуто цілу кампанію, яка триває з 2017 року. Якщо вона стане реальністю, це буде один із найжорсткіших провалів державної політики у приватизаційному питанні", – вважає видання.
У 2011 році держава продала 92,79% акцій "Укртелекому" компанії ЕСУ, дочірній фірмі австрійського фонду EPIC. Raga Establishment Ltd викупила телеком-оператора у фонду EPIC і перепродала його 2013 року холдингу СКМ бізнесмена Ріната Ахметова за $860 млн.
"Криворіжсталь" приватизувала 2005 року компанія ArcelorMittal. На сьогодні "АрселорМіттал Кривий Ріг" – найбільший виробник сталевого прокату в Україні. Спеціалізується на випуску арматури й катанки.
У проєкті держбюджету на 2020 рік зазначено, що Кабмін розраховує отримати від приватизації 5 млрд грн.