Шефчович: На переговорах щодо газу сторони погодилися, що новий контракт на транзит через територію України має ґрунтуватися на законодавстві ЄС
Переговори щодо продовження транзиту російського газу через територію України продовжать у жовтні, заявив віцепрезидент Європейської комісії Марош Шефчович.
Українська і російська сторони на консультаціях щодо транзиту газу у Брюсселі 19 вересня погодилися, що новий контракт має ґрунтуватися на законодавстві Євросоюзу. Про це у Twitter за підсумками переговорів повідомив віцепрезидент Європейської комісії Марош Шефчович.
"Обидві сторони погодилися у принципі, що майбутній контракт має ґрунтуватися на законодавстві ЄС. Україна поступово впроваджує правила ЄС з енергетики; "Газпром" добре ознайомлений із ними у своїх комерційних відносинах", – написав він.
Шефчович зазначив, що на переговорах було зафіксовано "кроки у правильному напрямку і зближення позицій".
Також Шефчович заявив, що строк дії майбутнього контракту, обсяги транзиту і тарифи встановлюватимуть під час міжвідомчих консультацій за участю компаній "Нафтогаз" і "Газпром".
"Ми домовилися повернутися до переговорів на політичному рівні до кінця жовтня", – додав віцепрезидент Європейської комісії.
Переговори відбулися 19 вересня і тривали приблизно 40 хвилин.
Міністр енергетики і навколишнього середовища Олексій Оржель розповів, що консультації були конструктивними і РФ заявила, що готова працювати за європейськими правилами. У НАК "Нафтогаз України" також підтвердили конструктивний характер переговорів.
21 січня у Брюсселі відбувалися тристоронні переговори України, Росії та Єврокомісії про продовження транзиту російського газу через українську газотранспортну систему. Обговорювали перспективи транзиту російського газу в Європу через Україну після 1 січня 2020 року, коли спливає чинний транзитний контракт.
Новий раунд переговорів мав відбутися у травні, однак Росія відмовилася від них.
30 серпня прем'єр-міністр України Олексій Гончарук заявив, що український уряд хоче укласти довгостроковий контракт на транзит газу із РФ до Європи.
18 вересня міністр енергетики та навколишнього середовища України Олексій Оржель пояснив, що на переговорах у Брюсселі Київ наполягатиме на договорі за європейськими нормами. Зокрема, українська сторона запропонує угоду про транспортування 60 млрд м&³3; газу щорічно протягом 10 років.
Речник Кремля Дмитро Пєсков заявив, що РФ не очікує від зустрічі у Брюсселі конкретних домовленостей.