Siemens після скандалу у Криму продовжує брати участь у конкурсах на постачання обладнання російським компаніям – міненерго РФ

Черезов не назвав компаній, у конкурсах яких бере участь Siemens
Фото: ЕРА

Представник російського офісу Siemens відмовився коментувати інформацію про участь у конкурсах на постачання устаткування у РФ.

Німецький концерн Siemens продовжує брати участь у конкурсах на постачання обладнання російським компаніям після скандалу з турбінами в окупованому Криму. Про це заявив журналістам заступник міністра енергетики РФ Андрій Черезов, повідомляє Reuters.

За його словами, кілька компаній зараз проводить великі конкурси на постачання турбін, і Siemens бере участь у цих конкурсах.

Водночас Черезов не назвав компаній, у конкурсах яких бере участь німецький концерн.

Представник російського офісу Siemens від коментарів відмовився.

Санкції Євросоюзу забороняють європейським компаніям продавати технології і матеріали для енергетичного сектору Криму.

5 липня Reuters із посиланням на анонімні джерела повідомило, що дві турбіни виробництва Siemens прибули в порт окупованого Севастополя. Вони нібито призначені для використання на майбутній електростанції у цьому місті.

6 липня компанія Siemens заявила, що не постачала турбін до Криму, а наступного дня повідомила про створення робочої групи, яка займеться розслідуванням інциденту.

21 липня в Siemens зазначили, що до Криму було незаконно переміщено чотири їхні газотурбінні установки, які було поставлено влітку для електростанції в Тамані (Краснодарський край). Компанія подала до суду позови у справі про постачання газових турбін до Криму.

Також Siemens ініціювала процес припинення ліцензійної угоди з російськими компаніями у сфері постачань обладнання для парогазових електростанцій.

4 серпня "Офіційний журнал" Європейського союзу опублікував доповнення до списку осіб і компаній, які потрапили під санкції у зв'язку з анексією Криму. До нього увійшли три людини і три юридичні особи, причетні до постачання на півострів турбін Siemens.