Словацька компанія Nafta збирається інвестувати у видобування газу в Україні майже $200 млн

В Україні Nafta з 2016 року спільно з американською Cub Energy Inc. займається розвідкою і видобуванням газу в Закарпатській області
Фото: pixabay.com

Дочірня компанія промислово-енергетичного холдингу EPH планує займатися розвідкою і видобуванням газу на Юзівському родовищі.

Дочірнє підприємство холдингу ЕРН, словацька компанія Nafta, планує інвестувати майже $200 млн у розвідку і видобування природного газу на розташованому в Донецькій і Харківській областях Юзівському родовищі, заявили сьогодні керівники холдингу на прес-конференції в Києві, пишуть "Українські новини".

"Промислово-енергетичний холдинг EPH не перший рік працює в Україні. Ми вивчили практично всю територію країни і прийшли до висновку, що в найближчі п'ять років зможемо ефективно інвестувати $200 млн в українські газові родовища. Безпосередньо організацією та виконанням робіт із пошуку і видобутку газу займеться наша дочірня словацька компанія Nafta, яка успішно працює у західному регіоні країни вже п'ять років", – повідомив проект-менеджер холдингу EPH Роберт Бунділ.

Сьогодні уряд України схвалив передання 90% прав та обов'язків ТОВ "Надра Юзівська" в угоді про розподіл продукції за Юзівською площею на користь нідерландської компанії Yuzgaz B. V. з інвестором-оператором проекту в особі Nafta. Словацька компанія надала гарантії, що на 100% забезпечить зобов'язання Yuzgaz і пробурить не менше ніж 15 свердловин.

"Ми однозначно розраховуємо на залучення до робіт як місцевих фахівців, так і українські фірми. Ідеться про створення сотень нових робочих місць. А всього на наших об'єктах будуть працювати не менше ніж 80% місцевих фахівців. Як результат: наповнення місцевих бюджетів через оподаткування", – зазначив директор представництва Nafta в Україні Любомир Копчик.

Він додав, що компанія також займеться реконструкцією і відновленням 47 старих свердловин.

Для інших потенційних інвесторів вихід на ринок ЕРН і Nafta буде прекрасним прикладом, переконаний надзвичайний і повноважний посол Чеської Республіки в Україні Радек Матула.

"Більше чотирьох років ми підтримуємо курс українського уряду на збільшення власного видобутку газу. У тій ситуації, у якій сьогодні знаходиться ваша країна, прихід серйозного європейського капіталу тільки посприяє зростанню енергетичної незалежності України", – заявив дипломат.

"Українські новини" зазначають, що нафтогазовидобувна компанія Nafta працює на ринку пошуку та видобування вуглеводнів у Словаччині понад 100 років, пробурила більше ніж 3 тис. свердловин, має потужності для зберігання 2,74 млрд м3 природного газу. В Україні вона з 2016 року спільно з американською Cub Energy Inc. займається розвідкою і видобуванням газу в Закарпатській області: компанія провела сейсмічні дослідження і цього року почала буріння трьох пошукових свердловин.

Заступник міністра енергетики та вугільної промисловості Наталія Бойко зазначила у Facebook, що Кабмін затвердив конкурсні умови для 12 нових проектів щодо укладення угод про розподіл продукції. Україна розраховує залучити в галузь понад 50 млрд грн. Наступного року держава запропонує інвесторам на аукціонах і конкурсах понад 40 нафтогазових ділянок загальною площею понад 20 тис. м2.

"Конкурси буде проведено з максимальною прозорістю. Для підвищення прозорості було включено норму, що зобов'язує заявників розкривати не лише інформацію про своїх учасників, але і фактичних кінцевих бенефіціарів... Конкурсні умови передбачають мінімальний обсяг інвестицій, перелік та строк проведення робіт на ділянці, основні критерії розподілу продукції та особливості умов угоди з боку держави", – зазначила Бойко.

Площа Юзівської ділянки становить майже 7886 км&³2;. У травні 2012 року транснаціональна корпорація Shell виграла конкурс на право її розроблення. У 2015 році у зв'язку з бойовими діями на сході України і різким падінням цін на нафту Shell припинила розвідроботи і вийшла з угоди про розподіл продукції.

У 2016 році нідерландська компанія Yuzgas B. V. виграла конкурс на право розроблення Юзівського родовища газу, яке розташоване на території Харківської та Донецької областей. 9 серпня урядовий комітет схвалив проект розпорядження про передання цій компанії 90% прав та обов'язків ТОВ "Надра Юзівська" в угоді про розподіл продукції на родовищі.