Супрун заявила, що тарифи на медичні послуги для українців поки не зміняться і низку послуг надаватимуть безкоштовно
Україна лише з 1 січня 2020 року перейде на нову систему фінансування сфери медицини, заявила в.о. міністра охорони здоров'я Уляна Супрун.
Тарифи на медичні послуги для українців поки не зміняться, заявила 31 жовтня в.о. міністра охорони здоров'я України Уляна Супрун у Києві на прес-сніданку на тему "Медична реформа: смерть чи одужання медицини в Україні?", повідомляє УНІАН.
"У 2018 році ми переходимо до зміни фінансування на первинній ланці медицини. Це не станеться за один день... Лікування в поліклініках і лікарнях не зміниться з 1 січня 2018 року, залишиться поки, як зараз", – заявила Супрун.
Вона зазначила, що Україна з 1 січня 2020 перейде на нову систему фінансування сфери медицини.
"Змін тарифів поки не буде. Нічого не міняється на цьому рівні. Поки від 1 січня 2018 року ми всі маємо знайти свого лікаря. Коли ви приходите до свого лікаря, ви маєте безкоштовно отримувати свої послуги, які визнані державою. Це кожен прийом лікаря, отримання листків непрацездатності, виписування рецептів, базові аналізи – крові, сечі тощо, ЕКГ. Є список таких послуг на сайті МОЗ. Це безкоштовно. Ви не маєте нічого платити за ці послуги сімейному лікарю. Лікар не може взяти від вас гроші. Ви будете його "підставляти". Бо тоді ми від Національної служби здоров'я можемо розірвати з лікарем контракт. Навіть не давайте. Усі послуги напряму покриті державою, напряму лікарю прийдуть гроші. Не через головного лікаря, не через обласну раду чи інші інстанції, а йому напряму. Не платіть лікарю нічого", – підкреслила Супрун.
Вона також акцентувала, що оплату за надання медичних послуг пацієнту будуть здійснювати через Національну службу здоров'я.
19 жовтня Верховна Рада ухвалила законопроект №6327 про медреформу. Він уводить поняття "програми державних гарантій медичного обслуговування населення". У межах програми держава гарантує повну оплату коштом держбюджету України необхідних медичних послуг і лікарських засобів, пов'язаних із наданням екстреної медичної допомоги, первинної, вторинної (спеціалізованої), третинної, паліативної медичної допомоги, медичною реабілітацією, медичною допомогою дітям до 16 років, а також супроводом вагітності і пологів.
Закон набуває чинності через місяць із дня його опублікування і буде введений у дію з 1 січня 2018 року поетапно.
Супрун зазначила, що для повного оновлення системи охорони здоров'я потрібно ухвалити в цілому законопроекти про внесення змін до Бюджетного кодексу у зв'язку з медреформою і про підвищення доступності та якості медобслуговування в сільській місцевості.